Ортопедія
Одним із найпрогресивніших напрямків у зубному протезуванні сьогодні є застосування безметалових керамічних конструкцій. Вони виготовляються із спеціальної особливо міцної кераміки без використання металевого каркасу, що надає конструкції бажаного естетичного вигляду. Безметалова кераміка в зубному протезуванні використовується як керамічні коронки (для жувальних зубів) і керамічні вініри (ультратонкі керамічні накладки на передню частину зубів видимої лінії посмішки).
Безметалеві керамічні коронки в Дніпрі
Здорова усмішка – це, перш за все, висока естетика та комфорт… Як показує досвід фахівців SOCclinic в Дніпрі, з цією метою металокераміка справляється погано, якщо справляється взагалі. Так, на зміну популярним колись металокерамічним коронкам прийшли безметалеві керамічні коронки. І ось чому:
- Висока естетика. Безметалові керамічні конструкції вирішують проблему недостатньої естетики, яка є при установці металокераміки, будучи максимально наближеними за своїми характеристиками до своїх зубів. Крім того, безметалові коронки зовсім не травмують і не змінюють структуру та зовнішній вигляд ясен (у випадку з металокерамікою поширений ефект синьої ясна через металевий каркас).
- Спосіб фіксації та мінімізація втрат. При встановленні безметалових коронок немає необхідності зішліфування великого об’єму тканин зуба, при якому можливий термічний опік пульпи зуба та її загибель. На відміну від металокераміки, що фіксується на цемент, безметалові керамічні конструкції фіксуються на адгезивні системи, які міцно склеюються із зубом. Так, безметалова коронка не ушкоджує емаль зуба. Крім того, кераміка має високу біологічну сумісність з тканинами зубної порожнини, а завдяки легкості матеріалу звикання до нових коронок відбувається дуже швидко.
- Функціональність та надійність. Безметалові керамічні коронки не порушують процес пережовування їжі, мало чим відрізняючись від власних зубів. Раніше вважалося, що безметалеві коронки недостатньо міцні. Нині цей недолік уже не актуальний. Сучасні технології дозволяють створити міцні керамічні коронки, які з легкістю витримують належне навантаження.
До
Після
Керамічні вініри в Дніпрі
Якщо ви прагнете отримати досконалу максимально природну посмішку за короткий період, ми пропонуємо вам звернути увагу на відновлення естетики посмішки за допомогою керамічних вінірів! Це тонкі накладки на зуб, товщина яких можна порівняти з очними лінзами. Найчастіше вініри встановлюють на зуби видимої лінії посмішки. З їх допомогою можна замаскувати тріщини та невеликі відколи на зубах, потемніння емалі, а також щілини між зубами, незначні нерівності зубного ряду та деякі інші проблеми. За матеріалом, з якого вініри виготовляються, їх ділять на керамічні та композитні.
З переваг керамічних вінірів варто відзначити:
- естетичність – естетика на найвищому рівні (максимально природний результат)
- стабільність – повна стабільність кольору (вініри не потемніють і не потьмяніють з часом)
- надійність – повна надійність та тривалий термін служби
Якщо говорити про композитні реставрації, основною їх перевагою є цінова доступність. Але ми націлюємо вас і на перелік негативних якостей, які вони мають:
- з часом стають темнішими і тьмяніють;
- мало висока естетика;
- крихкість і короткий термін служби;
- потребують регулярної заміни.
Термін служби композитних вінірів від 2 до 4 років, тобто практично такий же, як у реставрацій із світлозатверджуваних пломбувальних матеріалів. Крім того, варто враховувати, що при кожній новій установці композитних вінірів зуб зазнає обточування, тобто рано чи пізно це призведе до необхідності імплантації або протезування через відсутність необхідного об’єму зуба!
Прайс: ціни на послуги протезування зубів у Дніпрі
Найменування | Вартість, грн |
Ортопедія |
|
Вінір повноконтурний (коронка керамічна) | від 8800 грн |
Вінір e-max | від 13200 грн |
Коронка на імплант (прикручується) | від 11600 грн |
Коронка на іплант (адгезивна) | від 16600 грн |
Зв’яжіться з нами, і ми проконсультуємо вас з усіх питань
Часті запитання
Ортопедична стоматологія – напрямок, який займається діагностикою, лікуванням і відновленням зубощелепної системи за допомогою різних технологій і видів протезування зубів.
Найважливіше завдання тут – відновлення нормальної жувальної функції, проте ортопедія в стоматології цим не обмежується. Правильне протезування зубів у Дніпрі – це поєднання функції та естетики для того, щоб подарувати пацієнту ідеальний результат.
Ця галузь включає:
- Установку вінірів – найтонших керамічних пластинок, які не тільки можуть виконувати естетичну функцію, але за показаннями можуть використовуватися з лікувальною метою (наприклад, у разі патологічної стертості зубів).
- Встановлення коронок, які відновлюють сильно зруйновану або втрачену коронкову частину зуба
- Встановлення знімних протезів і незнімне протезування зубів
- Протезування зубів на імплантатах (спільно зі стоматологом-імплантологом)
Стоматолог-ортодонт займається виправленням прикусу і робить зубний ряд рівним за допомогою ортодонтичних конструкцій: брекет-системи, пластини, різні апарати.
Саме до цього фахівця ви звертаєтеся, щоб виправити скупченість зубів, аномальне положення однієї або декількох зубних одиниць, широкі проміжки між зубами, неправильне положення щелепи. Відновлення відсутніх зубів ортодонт не проводить.
Ортопед же вирішує інші завдання: відновлює зубний ряд і самі зуби, використовуючи коронки, вініри, мостовидні конструкції, протези на імплантатах.
У багатьох випадках ортопедія та ортодонтія поєднуються на практиці: кілька фахівців працюють спільно, щоб не тільки провести протезування зубів у Дніпрі, а й комплексно вирішити питання, пов’язані зі здоров’ям і зовнішнім виглядом посмішки.
Лікар-ортопед у стоматології – це фахівець, який виправляє дефекти зубощелепної системи, пов’язані з руйнуванням або відсутністю зубів. Він не лікує карієс і нічого не видаляє, а навпаки, відновлює цілісність зубного ряду.
До ортопеда звертаються для протезування зуба після видалення, а також з метою профілактики, щоб не допустити подальшого руйнування зуба.
Робота стоматолога-ортопеда не обмежується простим встановленням протезів або навіть тотальним протезуванням зубів.
Грамотний лікар зобов’язаний вміти мислити ширше й оцінювати загальний стан зубів і щелеп, щоб запропонувати оптимальний варіант для пацієнта. Його завдання – відтворити і поліпшити те, що дано людині від природи, і знайти ідеальне співвідношення між функціональністю та естетикою посмішки. Протезування зубів – це не просто механічна робота: вона вимагає глибоких знань у галузі анатомії, фізіології, властивостей застосовуваних матеріалів.
Нарешті, хороший лікар завжди повинен бути в курсі нових методів протезування зубів, щоб запропонувати пацієнтові оптимальний варіант лікування. Ортопедія в SOCclinic Дніпро – індивідуальний підхід до кожного пацієнта, сучасні методи лікування, доступні ціни.
Протезування зубів у загальному вигляді можна розділити на знімне і незнімне.
Як зрозуміло з назви, у першому випадку відновлення цілісності зубного ряду відбувається за допомогою конструкцій, які ви можете зняти самостійно. У другому ж – конструкція надійно прикріплена і не передбачає, що ви будете її знімати.
Який вид протезування зубів обрати? Відповідь залежить насамперед від вихідної клінічної картини, а також від ціни протезування зуба. Фінальне рішення ви приймаєте спільно з лікарем на етапі первинної комплексної консультації
Безоплатне протезування здійснюється тільки в державних закладах охорони здоров’я на підставі документів, що підтверджують право на отримання послуги.
Які категорії можуть пройти протезування безкоштовно:
- Українські військовослужбовці (потрібно мати посвідчення, що дає право на пільгу)
- Члени сімей загиблих військовослужбовців, які мають сіре посвідчення (видається родичам, якщо військовий загинув у зв’язку із захистом Батьківщини або виконанням службових обов’язків у зоні бойових дій)
- Ветерани військової служби, ветерани органів МВС, їхні вдови
- Чорнобильці I і II категорій, їхні вдови
- Почесні донори України
- Пенсіонери за віком за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величину доходу, який дає право на соціальну пільгу
- Інваліди I і II категорій (на підставі індивідуальних програм реабілітації за рахунок коштів фонду соціального захисту інвалідів)
Відповідь залежить від обсягу майбутніх робіт, які встановить фахівець SOCClinic у Дніпрі, а також від обраного методу лікування. Прейскурант цін на протезування зубів ви можете знайти на нашому сайті.
Вартість протезування зуба визначається, насамперед, виходячи з обраного методу.
Наприклад, якщо проводять протезування на імпланті, у вартість включають роботу стоматолога-імплантолога, який встановлює штучний корінь (на нього і буде кріпитися протез). Імпланти різних виробників відрізняються за своїми характеристиками і, відповідно, вартістю: на етапі консультації фахівці SOCClinic у Дніпрі допоможуть вам зорієнтуватися в плані цін і дізнатися ціни на протезування зубів у Дніпрі.
Якщо з якихось причин імплантацію не проводять, альтернативою може стати мостоподібна конструкція: протез фіксують на сусідні зуби, які слугують опорою. До недоліків цього методу належить необхідність препарувати природні зуби, які часто бувають здоровими.
Ціна повного протезування зубів у Дніпрі залежить від обраного методу протезування.
Так, якщо використовується технологія All-on-6 (всі на шести), на першому етапі проводять установку імплантів, які стануть основою для майбутньої конструкції, – і тільки потім на них кріплять протез. Цей варіант вважається більш надійним і забезпечує високу якість життя пацієнта.
Якщо вибір зроблено на користь знімних протезів, тут можуть бути свої нюанси.
Наприклад, традиційні акрилові пластинкові протези (так звана “вставна щелепа”) вирізняються недовгим терміном служби та нерідко спричиняють дискомфот під час щоденного носіння: протез може натирати.
Альтернативний варіант – нейлонові протези, які мають гнучкість і непогані естетичні властивості. Однак вони потребують частої заміни: через високу еластичність вони швидко деформуються. Крім того, вони вбирають запах і фарбувальні речовини з їжі, що погіршує естетику посмішки.
Протезування зубів – це відновлення втраченого зуба або декількох зубів (аж до всіх) у зубному ряду. Технології протезування також можуть застосовуватися, коли зуб на місці, але сильно зруйнований або є велика ймовірність його руйнування в майбутньому (у таких випадках використовується коронка).
Кожен вид протезування має свої переваги і недоліки з точки зору функції та естетики. Звичайно, не можна забувати також і про вартість протезування зубів.
Тому вибір відповідного варіанту визначається індивідуально. На першій зустрічі фахівець SOCclinic у Днерре обговорить все в деталях і розповість, який вид протезування є для вас оптимальним.
Незнімне протезування:
- коронки для зубів – “ковпачки”, виготовлені з міцних матеріалів (діоксид цирконію, кераміка, метал тощо).
- мостоподібний протез – конструкція, що спирається на сусідні зуби, може бути різної протяжності (залежно від того, скільки зубів відсутнє)
- коронка на імпланті, яка прикріплюється до штучного кореня, імплантованого в кісткову тканину
Керамічне протезування зубів і використання діоксиду цирконію дарують не тільки бездоганну функціональність, а й забезпечують естетику посмішки.
Знімне протезування:
- акрилові протези (найпростіший і найекономічніший варіант, але водночас він найчастіше викликає дискомфорт)
- нейлонові протези (комфортні у використанні, але швидко виходять з ладу)
- Acry free (протези з поліпшеної акрилової пластмаси, зручні в процесі використання, але вартість їх вища, ніж у інших подібних варіантів)
- бюгельне протезування зубів (конструкція посилена металевою дугою, що робить її міцнішою і добре фіксує в роті, але помітні для оточуючих і до них складніше звикнути)
У разі сильного руйнування кореня зуба рекомендується його видалення. Водночас бувають випадки, коли видалення не потрібне: це визначається клінічною картиною і обраною технологією. Наприклад, під час встановлення вінірів коріння видаляти не потрібно в принципі.
Усі технології можна розділити на знімні та незнімні. До першої групи належать акрилові, нейлонові протези, протези Acry free, бюгельні протези. До другої – коронки (включно з коронками на імплантатах) і мостоподібні протези.