Терапевтична стоматологія Дніпро. Консультація у стоматолога ортодонта

Брекет-система – це незнімна конструкція, що допомагає виправити прикус і зробити рівним зубний ряд.

Вона складається з брекетів, які кріпляться на зуби, і дуги – спеціальний дріт, який за рахунок тиску переміщує зуби у правильне положення.

Принцип дії полягає в тому, що дуга має пам’ять форми і прагне повернутися в певне положення. А заразом – “тягне” за собою зуби, причому не тільки видиму (коронкову) частину зуба, а й коріння. У результаті зуби займають правильне, фізіологічне становище.

Якими бувають брекети?

Різновиди брекетів

За матеріалом

  • металеві – універсальний варіант, найпростіший у догляді та доступний за вартістю
  • керамічні – практично непомітні на зубах за рахунок того, що кераміка багато в чому схожа на емаль зовні 
  • сапфірові – повністю прозорі брекети 

За методикою кріплення силової дуги у замках кронштейна: 

  • лігатурні – брекети нерухомо прикріплюються до дуги дротом, кільцями або гумками
  • самолігуючі – замочки влаштовані таким чином, що дуга може самостійно переміщатися у пазах. Встановлюються за індивідуальними показаннями

Брекети для дітей в Дніпрі

Виправлення прикусу у дорослих і дітей Дніпро

Виправлення прикусу у дитини можна розпочинати з 5 років: на цьому етапі використовують не брекет-системи, а функціональні апарати.

Зверніть увагу: деякі патології прикусу можна виправити лише у віці до 10-11 років! Тому до цього моменту обов’язково проконсультуйтеся у лікаря SOCClinic в Дніпрі і дізнайтеся, чи потрібно дитині ортодонтичне лікування.

З десяти років можна встановлювати брекет-системи. Це найсприятливіший період, оскільки активне зростання підлітка допомагає вирішувати проблеми із прикусом швидше.

Вибір відповідного методу та самої брекет-системи здійснює ортодонт.

Брекети для дорослих в Дніпрі

Знімок 2d і 3d щелепи. КТ зубів

Дорослим теж можна проводити ортодонтичне лікування! Вікових обмежень для цього немає: ви можете прийти і в 25 років, і в 45, і навіть пізніше.

Головне – будьте готові до того, що не всі патології прикусу можна виправити у дорослому віці.

Також враховуйте, що лікування займе більше часу, ніж якби ви прийшли у дитячий чи підлітковий період. І це зрозуміло: поступово процеси в організмі сповільнюються, і зубощелепна система стає менш пластичною.

Лікар-ортодонт SOCClinic у Дніпрі надасть вам вибір брекет-системи з урахуванням ваших побажань (наприклад, якщо ви не хочете ходити з металевими брекетами, ми запропонуємо вам альтернативні варіанти: керамічні, сапфірові).

Що вибрати? Уподобання фахівців SOCClinic у Дніпрі.

  • Брекети або елайнери?

Обидва способи дозволяють працювати з прикусом та виправити кривизну зубів. 

Однак фахівці SOCClinic у Дніпрі вважаємо за краще працювати саме з брекетами: можливості лікування у них набагато ширші в порівнянні з елайнерами. Брекет-система дозволяє створити тиск, який капа забезпечує далеко не завжди – а значить, у наших силах допомогти пацієнтам навіть із сильною скупченістю зубів та іншими складними патологіями. 

Ми розуміємо, що для багатьох пацієнтів важливий фактор – як вони виглядають, і на класичні металеві брекети згодні далеко не всі.

В даному випадку ми можемо запропонувати вам керамічну або сапфірову конструкцію, яка набагато менш помітна на зубах. 

  • Брекети чи вініри? 

Якщо вас цікавить виключно питання естетики і потрібно виправити 1-2 зуби, які стоять трохи криво – можливо, простіше буде встановити вініри (керамічні накладки). 

Однак, якщо патологія прикусу значна, вініри протипоказані! Навантаження на них буде нерівномірним – у результаті вони можуть просто розколотися. 

Перший крок у такому разі – пройти ортодонтичне лікування і вже після його завершення займатися вінірами. 

Щоб остаточно відповісти на це питання, чекаємо на вас в SOCСlinic у Дніпрі на індивідуальній консультації.

  • Розширювальні апарати чи брекети?

У ряді випадків пацієнту необхідно розширити щелепу, щоб на ній вистачило місця для всіх зубів – для цього використовуються функціональні апарати. Брекет-система, у свою чергу, не розширює щелепу, а змінює розташування зубів. 

У багатьох випадках ми поєднуємо брекети та розширювальні апарати, тому питання “або-або” звучить некоректно.

ТОП лякаючих міфів про брекети, які насправді – неправда

Брекети для виправлення прикусу
  • Брекети – це дуже боляче 

Ні установка, ні процес лікування не приносять болю.

Через 2-3 години після встановлення брекет-систем Ви можете відчувати невеликий тиск на зуби, що може призвести до дискомфорту, який триватиме 3-5 днів і блокується знеболюючими препаратами.

Також, у перші 3-5 днів можливе натирання слизової губ і щік ортодонтичною конструкцією. Для того, щоб уникнути будь-яких неприємних відчуттів – рекомендуємо використовувати ортодонтичний віск. 

  • З брекетами неможливо нормально їсти 

Насправді незручностей не так багато, і дуже скоро ви звикнете до нових правил.

У перші дні після встановлення брекетів, поки організм адаптується, комфортніше їсти м’яку їжу. Також на час ортодонтичного лікування виключіть тягучі продукти (типу ірисок) та продукти, що легко застряють у брекет-системі (чіпси, насіння, халва тощо).

  • Брекети призводять до карієсу 

Це міф! За дотримання всіх правил ви застраховані від карієсу. Три важливі кроки на шляху до цього:

1) Санація порожнини рота: якщо є будь-які, навіть найменші цятки карієсу, запалення, осередки хронічної інфекції, їх потрібно пролікувати 

2) Після цього ви проходите професійну гігієну ротової порожнини, коли лікар прибирає наліт навіть у важкодоступних ділянках.

Поки ви носите брекети, проводите профгігієну раз на 3-4 місяці, не рідше!

3) І третій ступінь – правильна домашня гігієна!

  • Після ортодонтичного лікування зуби все одно роз’їдуться 

Таке може статися тільки в одному випадку: у пацієнта не встановлено ретейнера і не дотримуються рекомендацій ортодонту після лікування.

Знімний ретейнер – це спеціальна капа. Незнімний – тонкий металевий дріт на звороті зубного ряду. Ви відразу ж звикнете до нього: він зовсім не заважає і не відчувається.

  • Невже не можна уникнути ретейнерів?

Не можна. Завдяки брекетам зуби стали в правильне положення, наросла нова кісткова тканина. Але вона поки що дуже нестабільна: їй потрібен час, щоб закріпитися. 

Ретейнер дозволяє зберегти результат, до якого ви так наполегливо йшли! У середньому ретейнер встановлюється на час вдвічі довший, ніж проводилося ортодонтичне лікування.

Догляд за брекетами. Як чистити зуби під час ортодонтичного лікування? Рекомендації SOCClinic у Дніпрі.

Звичним способом проводити гігієну не вийде – вам знадобляться нові пристрої:

  • Спеціальна зубна щітка з поздовжнім V-подібним вирізом посередині щетини
  • Монопучкова щітка 
  • Йоршик (конусоподібної або циліндричної форми) 
  • Ортодонтичний супер-флос 
  • Іригатор для очищення міжзубних проміжків, ділянок під брекетами та дугами конструкцій, місць примикання брекет-систем до ясен

Як проходить гігієна

1) Чистимо зуби V-подібною щіткою та пастою 

2) Дочищаємо монопучковою щіткою важкодоступні ділянки

3) Використовуємо йоржик для чищення самої конструкції брекетів та міжзубних проміжків

4) Очищаємо простір між зубами нижче та вище дуги брекетів за допомогою флосу 

5) Завершуємо процедуру за допомогою іригатора 

Проводити гігієну необхідно після кожного прийому їжі.

Скільки коштує встановити брекети у Дніпрі?

Вартість лікування в Дніпрі залежить від типу обраної конструкції та складності ортодонтичної патології.

На первинній консультації у SOCClinic ми озвучимо вам попередній план лікування: у переважній більшості випадків відхилень від нього не буває. Але треба розуміти, що ми маємо справу із живим організмом. Іноді трапляється, що лікування йде трохи швидше або повільніше. 

За результатами внутрішньоротового огляду та аналізу КТ або панорамного знімка ми докладно розповімо вам, який результат і в які терміни очікується, скільки планових прийомів ортодонту потрібно. І складемо остаточний план лікування. 

Брекети: ціна в SOCClinic

Найменування Вартість, грн

Ортодонтія

Консультація ортодонта (внутрішньоровий огляд, аналіз додаткового обстеження (КТ-знімок/панорманий знімок, складання плану лікування) 1000 грн
Ортодонтичний плановий прийом від 750 грн
Встановлення металевої брекет-системи (1 щелепа) від 22000 грн
Встановлення керамічної брекет-системи (1 щелепа) від 27000 грн
Мезіонатор Данькова від 15000 грн
Встановлення ретейнера (1 одиниця) 400 грн
Розширюючий апарат від 8500 грн

Поширені питання

Можна, але клінічних випадків, коли це справді необхідно, дуже мало!

Навіть якщо здається, що проблема (викривлення, скупченість) лише на одній щелепі, працюємо ми таки з двома. Адже верхня і нижня щелепи тісно пов’язані між собою: кожен зуб на верхній щелепі має антагоніст – зуб, на який він спирається. Навантаження між ними має бути рівномірним.

Брекет-система не лише усуває кривизну зубів. Вона допомагає сформувати правильний прикус, щоб змикання було правильним, фізіологічним. 

Брекети на одній щелепі може і зроблять зубний ряд рівним. Але одночасно щелепи почнуть стулятися неправильно! Звідси – низка несприятливих наслідків:

  • підвищене стирання зубів
  • сколи 
  • перевантаження зубощелепної системи 

Так що здебільшого брекети на одну щелепу ставити недоцільно!

Ефективність ортодонтичного лікування у Дніпрі залежить, насамперед, від лікаря-ортодонта, а не від матеріалів, якими він користується. Тому важливо знайти свого фахівця, якому Ви будете готові повністю довіритись, щоб прийти до результату якнайшвидше.

Вся справа в рішеннях, які приймає лікар: до одного і того ж результату – рівні зуби та правильний прикус – можна прийти різними шляхами.

Крім того, швидкість лікування обмежена можливостями організму: наскільки ваша кісткова тканина піддається змінам? 18-річний пацієнт пройде лікування швидше, ніж 45-річний, навіть якщо вони використовуватимуть той самий вид брекетів і лікуватимуться в одного фахівця.

У будь-якому випадку вибір конкретного варіанту завжди обговорюється з вашим ортодонтом: це спільне рішення.

Це дуже індивідуально: в одних пацієнтів вже через 1,5-2 місяці помітний прогрес, а хтось бачить його за півроку. І це нормально – не буває двох однакових ортодонтичних випадків.

В одних пацієнтів ми спочатку маємо провести велику підготовчу роботу, коли зовні косметичного ефекту начебто й немає. А в інших – легший випадок, і зміни видно швидко.

Якщо у вас встановлені брекети, приходити на плановий прийом потрібно кожні 3-4 тижні, залежно від призначень ортодонта SOCClinic у Дніпрі, для функціональних апаратів – кожні 4-6 тижнів (за часом прийом займає 30 хвилин). 

Все можна виправити: лікування провести можна і наші стоматологи-терапевти SOCClinic в Дніпрі завжди готові Вам в цьому допомогти. 

Під самими брекетами карієсу не може бути: вони герметично приклеєні до емалі, туди не потрапляють ні рідина, ні частинки їжі. Отже, умов для формування карієсу просто немає!

У процесі лікування може не тільки відколотися брекет, але й дуга вийти з замку або резиночка відпасти – у всіх випадках, необхідно зв’язатися зі своїм ортодонтом аба ортодонтом SOCClinic у Дніпрі і він, при необхідності, призначить позаплановий візит для усунення проблеми. 

Справді, іноді ортодонтична конструкція натирає слизову оболонку. Не терпіть, адже є просте рішення – ортодонтичний віск. 

Візьміть потрібний обсяг воску, трохи потримайте його в руках і зігрійте – і потім приклейте на ділянку, яка травмує слизову оболонку. Перед їдою зніміть його за допомогою щітки.