Консультація ортодонта дитячого Дніпро

Дитячий ортодонт – це лікар-стоматолог, який займається корекцією вроджених і набутих аномалій прикусу в дітей. Це допоможе не тільки поліпшити естетику посмішки, а й позбавить її від безлічі функціональних проблем у дорослому віці: 

 • передчасне руйнування зубів
 • напруження щелепних м’язів
 • біль під час жування
 • клацання щелепи при розмиканні та змиканні
 • дефекти мовлення
 • головний біль і не тільки

Ортодонт дорослий і ортодонт дитячий – це фахівці, які працюють із прикусом. Але дорослий ортодонт насамперед проводить компромісне лікування і підбирає оптимальний варіант з огляду на те, що зубощелепна система вже повністю сформована. 

На відміну від дорослих, у дітей йде активне зростання. За рахунок цього дитячий ортодонт може безпосередньо впливати на положення зубів і щелеп приблизно до 12-13 років. 

Тобто, ми можемо зробити його правильним, фізіологічним. Це означає, що в майбутньому посмішка буде бездоганною, пропорції обличчя – правильними, а стан зубів, ясен і м’язів обох щелеп – відмінним. 

Саме в дитинстві закладається здоров’я зубів: упускати цей момент не можна.

Показання та протипоказання до дитячого ортодонтичного лікування

Показання для звернення до дитячого ортодонта в SOCclinic Дніпро:

 • викривлення, скупченість зубів, їм явно не вистачає місця на щелепі
 • зміщення щелеп відносно одна одної (верхня сильно видається вперед або навпаки, йде за нижню)
 • верхні та нижні зуби не стикаються один з одним
 • порушення симетрії обличчя 
 • проблеми з дикцією
 • проблеми з диханням

Протипоказання для ортодонтичного лікування в SOCclinic Дніпро:

 • ВІЛ-інфекція
 • Онкологічні захворювання
 • Деякі захворювання імунної системи та кісткової тканини 
 • Психічні захворювання

Тимчасові протипоказання: карієс, зубний камінь, запальні захворювання ясен. Насамперед необхідно усунути ці проблеми – а потім, коли лікування проведено, можна задуматися про те, щоб відвідати дитячого ортодонта для корекції прикусу.

Сучасні способи виправлення прикусу в дітей

Існує 3 основні способи для корекції прикусу:

 • пластини
 • апарати
 • брекети

На практиці ми часто їх комбінуємо і використовуємо по черзі: наприклад, на першому етапі проводимо розширення щелепи за допомогою пластин, а потім вирівнюємо зубний ряд за допомогою брекет-системи. На попередній консультації дитячий ортодонт у SOC clinic у Дніпрі обов’язково розповість вам, який план лікування оптимальний у вашому випадку.

Пластини – безпечні конструкції, зроблені з гіпоалергенних матеріалів. Вони дають змогу виправити недоліки прикусу і змінити форму щелеп на ранньому етапі, зокрема у наймолодших пацієнтів.

Іноді можна почути: “Навіщо носити пластини зараз? Дитина тільки мучитися буде. Все одно потім доведеться ставити брекети”.

Це помилкова логіка: існує низка показань, за яких без пластин не обійтися. Пластини проводять важливу підготовчу роботу, без якої встановлення брекетів не має сенсу. Найголовніше – носити їх правильно, дотримуючись рекомендацій дитячого ортодонта. Наприклад, не знімати пластини, якщо потрібно носити їх цілодобово.

Апарати – ще один спосіб виправлення прикусу. У сучасній ортодонтії застосовується безліч різних апаратів, що дають змогу змінити положення зуба або групи зубів, збільшити ширину піднебіння, скорегувати положення щелепи тощо.

Наприклад, гордість нашої клініки – використання мезіонатора Данькова для корекції дистального положення нижньої щелепи (“пташиний профіль”). Мало хто може похвалитися тим, що володіє цією технологією.

Наша головна лікарка, Ірина Миколаївна Пільх, колись навчалася у великого професора і творця апарату – і сьогодні ми в SOC clinic з успіхом застосовуємо цей метод у дитячому ортодонтичному лікуванні.

Брекети – незнімна конструкція, яку можна застосовувати у дітей приблизно з 10 років. Як і у дорослих, брекет-система допомагає вирівняти зубний ряд і зробити прикус правильним.

Прайс: ціни на послуги дитячого ортодонта в Дніпрі в SOC clinic

НайменуванняВартість, грн

Ортодонтія

Ортодонтична консультація (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок/панорамний знімок), складання плану лікування)від 1500 грн
Ортодонтичний плановий прийомвід 600 грн
Встановлення металевої брекет-системи (1 щелепа)від 17000 грн
Встановлення керамічної брекет-системи (1 щелепа) від 21000 грн
Мезіонатор Даньковавід 15000 грн
Встановлення ретейнера (1 одиниця)від 400 грн
Розширювальний апаратвід 8500 грн

Часті запитання

Ідеальний час для першої консультації дитячого ортодонта – 5-7 років. У цей час уже можна діагностувати наявні патології та вжити своєчасних дій, щоб виправити ситуацію з меншими зусиллями.

Існує таке поняття, як “зона росту”: час, коли кісткова система дитини розвивається особливо швидко. У кожному випадку це відбувається індивідуально, але в середньому можна виділити 3 зони росту:

 • близько 5 років
 • 8-9 років
 • 11-12 років

Найкращий дитячий ортодонт – не просто лікар, який вміє ставити пластини й апарати, а фахівець, який знає нюанси щодо віку.

На жаль, у багатьох випадках у клініках пропонують почекати до підліткового періоду, щоб “щелепа сформувалася”. Цього робити не можна! Не потрібно чекати, поки щелепа сформується неправильно – потрібно допомогти їй спочатку зайняти коректне положення.

В іншому разі підлітку доведеться зіткнутися зі стандартним сценарієм із видаленням зубів. Сьогодні його проводять буквально кожному пацієнту і не розбираються, чи є показання. Але ж це додатковий стрес для організму, якого можна уникнути завдяки своєчасному зверненню до хорошого дитячого ортодонта в SOCclinic Дніпро.

Дитячий стоматолог-ортодонт займається виправленням прикусу у дітей за допомогою різних методів: різні апарати, пластини, трейнери, брекети.

Часто батьки покладаються на рекомендації дитячого ортодонта в Дніпрі та запитують про це близьких і знайомих. Багато з тих, хто довірив нам лікування своєї дитини, прийшли в SOC clinic завдяки відгукам наших пацієнтів.

Також рекомендуємо звернути увагу на професійну репутацію фахівця: освіту, досвід роботи, навчання і підвищення кваліфікації.

І найголовніше – приклади робіт. Важливо, щоб ортодонт дитячий у Дніпрі ділився кадрами до і після лікування, до того ж не тільки в одному ракурсі, а з різних боків: у профіль, в анфас, деталі крупним планом. Це допоможе вам отримати більш повне уявлення про роботу і про те, на який результат можете розраховувати ви.

Перш за все, про це свідчать зовнішні ознаки: скупчені, нерівні зуби, неправильний профіль (щелепа сильно висунута вперед або навпаки, підборіддя непропорційно дрібне, що формує так званий “пташиний профіль”). Хороший дитячий ортодонт у Дніпрі допоможе вирішити всі ці проблеми.

Однак ми рекомендуємо привести дитину на консультацію ортодонта дитячого, навіть якщо видимих ознак немає. Низку патологій зубощелепної системи може діагностувати тільки фахівець: їх просто не видно неозброєним оком.

Повноцінну брекет-систему ставлять приблизно з 10-11 років, коли прорізуються постійні другі моляри і загалом переважають постійні зуби. Однак краще записатися до дитячого ортодонта до цього віку: крім брекетів, фахівці SOCclinic у Дніпрі можуть порекомендувати чимало інших способів виправити прикус у дитини. Чим раніше ви почнете лікування, тим воно пройде простіше і швидше.

Мабуть, єдине обмеження полягає в тому, що ми не встановлюємо брекети, якщо більшість зубів у дитини молочні. В іншому ж брекети відмінно справляються навіть з найскладнішими патологіями за умови, що з вами працює кваліфікований дитячий ортодонт-стоматолог.

Вартість первинної консультації – 1500 грн. Інші ціни на послуги дитячого ортодонта в SOC clinic Дніпро вказані в розділі вище.

Ми ведемо запис до дитячого ортодонта за телефоном +38 (097) 930 02 66.

Просто зателефонуйте нам або напишіть у Direct в Інстаграм – і наш адміністратор підбере зручний для вас час.