Консультация стоматолога ортодонта Днепр. Лікування пульпіту зуба

Виправлення прикусу – це процедура, яка спрямована на корекцію неправильного положення зубів і щелеп.

Нерівні зуби часто заважають посміхатися відкрито і формують у людини комплекси з приводу посмішки. Однак неправильний прикус – це не тільки естетична проблема, а й функціональна: це порушення може спричиняти складнощі в процесі жування, зношування емалі (аж до патологічної стертості зубів), болі в скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС).

Корекція прикусу займає час, але результат однозначно того вартий: завдяки сучасним технологіям і методам ви можете отримати гарну посмішку і здорові зуби звернувшись до наших фахівців у Дніпрі.

 

Види порушень прикусу

 • Дистальний прикус: верхня щелепа висунута вперед щодо нижньої.
 • Мезіальний прикус: нижня щелепа висунута вперед щодо верхньої.
 • Відкритий прикус: зуби верхньої і нижньої щелеп не стикаються при закритому роті.
 • Глибокий прикус: зуби верхньої щелепи перекривають зуби нижньої щелепи.
 • Перехресний прикус: зуби верхньої та нижньої щелеп не збігаються по горизонталі.
 • Дистопія: порушення прикусу, за якого один або кілька зубів розташовані неправильно, не на своїх місцях.

Особливості виправлення прикусу в дітей у Дніпрі

У дитячому віці можна скорегувати багато патологій: це найкращий період, щоб відвідати ортодонта в Дніпрі (навіть якщо видимих порушень прикусу немає). Далеко не всі проблеми видно неозброєним оком.

У дітей існують так звані “зони росту” – етапи, коли кісткова тканина росте особливо швидко:

 • 1 зона – приблизно в 5 років
 • 2 зона – 8-9 років
 • 3 зона – 11-12 років

Найкраще запланувати лікування на 1-шу або 2-гу зону росту, у крайньому разі – на 3-тю. У майбутньому це допоможе уникнути необхідності проходити довге ортодонтичне лікування в дорослому віці.  

Особливості виправлення прикусу в дорослих у Дніпрі

Ключова особливість у дорослих пацієнтів: кісткова тканина вже сформувалася. Тому потрібно бути готовими до того, що робота з корекції прикусу триватиме довше, ніж у дітей, і потребуватиме більше зусиль.

Методи виправлення прикусу Дніпро

Методи корекції прикусу в Дніпрі

Брекети – класичний метод, який водночас є найбільш універсальним. Більшість ортодонтичних проблем можна вирішити саме за допомогою брекет-системи.

Апарати (пластини) – знімні або незнімні ортодонтичні конструкції, які утримують зуби в потрібному положенні, розширюють щелепу, щоб забезпечити місце для зубів.

Елайнери – прозорі капи, які надягають на зуби. Вони повторюють форму зубного ряду і коригують прикус.

Етапи виправлення прикусу в Дніпрі

На першій зустрічі ви знайомитеся з лікарем, ставите всі хвилюючі запитання, ділитеся своїми очікуваннями. Лікар-ортодонт проводить огляд, аналізує КТ-знімок (можна зробити його безпосередньо в нашій клініці) і тільки після цього може сказати, як буде проходити лікування і на яких апаратах, якою буде вартість лікування.

Важливий пункт на цьому етапі – фотопротокол. Ми робимо знімки вашої посмішки і фіксуємо всі деталі на фото, щоб відстежувати подальші зміни в процесі лікування.

 • Підготовка

Обов’язкова умова перед початком ортодонтичного лікування – санація порожнини рота. Необхідно пролікувати всі зуби, усунути проблеми з яснами, зробити професійну гігієну порожнини рота.

В окремих випадках необхідне видалення зубів (найчастіше це 8-ки).

 • Встановлення брекет-системи та/або апаратів

Встановлення відбувається досить швидко, 1.5-2 години.

 • Процес лікування

Найтриваліший етап, протягом якого вам необхідно регулярно (приблизно 1 раз на 3 тижні) відвідувати ортодонта, щоб поміняти дуги і провести деякі інші маніпуляції. Весь цей час ми контролюємо перебіг лікування, вносимо коригування, якщо потрібно.

У середньому дорослі носять брекети 1-2 роки, діти – близько року.

 • Зняття брекет-системи та встановлення ретейнера

Лікар знімає брекети, очищає поверхню емалі від залишків матеріалу, на який вони кріпилися.

Відразу після цього необхідно встановити ретейнер – це важливо, щоб зберегти досягнутий результат і не дати зубам повернутися в колишнє, неправильне положення. Ретейнери бувають знімні (спеціальні капи) і незнімні (тонка металева дуга на зворотному боці зубів). Після проходження всіх етапів лікування в нашій клініці SOCCLINIC у Дніпрі, Ваша посмішка сяятиме красою і здоров’ям.

Прайс: ціни на послуги з корекції прикусу в SOCCLINIC

НайменуванняВартість, грн

Ортодонтія

Ортодонтична консультація (огляд, складання плану лікування, аналіз панорамного/КТ-знімка) 1500 грн
Ортодонтичний плановий прийомвід 200 грн
Встановлення металевої брекет-системи (1 щелепа)від 17000 грн
Встановлення керамічної брекет-системи (1 щелепа)від 21000 грн
Мезіонатор Даньковавід 5000 грн
Встановлення ретейнера (1 одиниця) 400 грн
Розширювальний апаратвід 8000 грн

Часті запитання

Ціна вирівнювання зубів складається з обсягу майбутніх робіт і складності випадку, роботи лікаря-ортодонта, а також обраного методу лікування.

Крім того, брекет-системи можуть бути виготовлені з різних матеріалів: метал, кераміка, сапфір. Це теж впливає на фінальну вартість вирівнювання зубів.

Приблизну вартість лікування можна подивитися в розділі “Ціни на послуги з корекції прикусу”. Але точну відповідь ми можемо дати тільки після того, як лікар-ортодонт проведе внутрішньоротовий огляд і проаналізує КТ-знімок на первинній консультації.

Відповідь залежить від низки факторів: складність дефекту, вік пацієнта тощо. Наприклад, у багатьох випадках вирівнювання зубів у дітей і дорослих неможливе без розширювальних апаратів, які створюють необхідне місце на щелепі. Це комплексна робота, де кожен окремий елемент виконує свою функцію – тому некоректно говорити, що один із них ефективніший за інший.

Брекети є одним із найефективніших способів виправлення прикусу в дорослих, причому їх можна встановлювати і в 30, і в 40 років, і навіть пізніше. У деяких випадках ми застосовуємо різні апарати, але, як правило, основна робота з виправлення прикусу лягає саме на брекет-систему.

Для складання повного плану лікування, запишіться на консультацію до нашого фахівця в Дніпрі.

Наскільки зміни будуть помітними – залежить від складності патології прикусу й особливостей зовнішності пацієнта.

Так, наприклад, вилиці можуть стати більш вираженими через те, що навантаження м’язів розподіляється рівномірно. Можливе підтягування контурів у ділянці підборіддя і шиї, овал обличчя стає рівнішим і пропорційнішим. Також бувають ситуації, коли виправлення прикусу у дорослих і дітей усуває асиметрію обличчя.

Неправильний прикус негативно впливає на всю зубощелепну систему. Що може відбуватися:

 • Оголення шийок зубів і їх розхитування
 • Порушення розташування зубів, що може призвести до порушення процесу пережовування і ковтання їжі
 • Порушення в роботі скронево-нижньощелепного суглоба (він клацає, болить тощо)
 • Рецесія ясен через надмірне навантаження на зуби
 • Головний біль, дискомфорт у ділянці шиї та плечей

Це залежить від конкретної патології. Є порушення (зокрема, дистальний прикус або “пташиний профіль”), які потребують хірургічного втручання – брекети тут не допоможуть.

Але водночас існують численні порушення, які піддаються безопераційному лікуванню у лікаря-ортодонта. Для повного розуміння, як виправити прикус, запишіться на консультацію до ортодонта в Дніпрі.