Знімок 2d і 3d щелепи. КТ зубів

Що таке комп’ютерна томографія? Це один з найбільш просунутих методів діагностики в сучасній стоматології, який дає змогу проводити всі маніпуляції на найвищому рівні за допомогою тривимірного знімка.

У клініці SOCclinic Дніпро встановлено новий апарат для КТ-дослідження від фінського виробника Planmeca: далеко не в кожній стоматологічній клініці в нашому місті є така можливість.

Ми дбаємо про вашу зручність і цінуємо ваш час. Всього за одне відвідування SOC clinic ви можете пройти огляд порожнини рота лікарем і КТ-діагностику – і одразу ж отримати на руки детальний план лікування.

Що показує комп'ютерна томографія? Професіонали своєї справи з SOCclinic у Дніпрі розкажуть.

Ця технологія дає змогу буквально побачити наскрізь усю зубощелепну систему: стан зубів, наявність у них каріозних порожнин і початкові зміни в структурі емалі (водночас ви можете нічого не відчувати, тому що процес тільки почався).

 • розташування зубів, їх коріння і канали
 • тріщини і травми зуба
 • стан м’яких тканин
 • наявність запальних процесів
 • стан кісткової тканини 
 • особливості будови скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС)
 • анатомічна будова обох щелеп
 • відстань від зубних коренів до нижньощелепного нерва або дна гайморової пазухи
 • непрорізані зуби (найчастіше йдеться про зуби мудрості)
 • стан пломб, коронок та інших конструкцій

Показання та протипоказання до КТ зубів

При першому зверненні фахівці SOCclinic у Дніпрі рекомендують пройти комп’ютерну томографію, щоб одразу ж оцінити обсяг майбутніх робіт і підстрахувати вас від несподіваних проблем у майбутньому.

Список показань до КТ досить великий. Фактично вона необхідна в більшості випадків:

 • Лікування карієсу
 • Лікування і переліковування каналів (ендодонтичне лікування)
 • Майбутнє видалення зуба, в т.ч. зуба мудрості
 • Імплантація
 • Корекція прикусу (ортодонтичне лікування)
 • Протезування 
 • Робота з СНЩС
 • Діагностика та лікування молочних зубів
 • Єдине обмеження – вагітність і грудне вигодовування. В інших ситуаціях проходити КТ дозволяється.

Види комп'ютерної томографії

За допомогою КТ-апарату Planmeca ми виконуємо два види знімків залежно від показань і клінічної картини:

 • Ортопантомограма (панорамний знімок зубів) – двомірне зображення;
 • КТ-знімок – тривимірне зображення. Найчастіше лікарі SOCclinic у Дніпрі застосовують цей варіант, оскільки він дає більш детальну інформацію, з урахуванням якої вибудовується стратегія лікування.

Як робиться комп'ютерна томографія? У SOCclinic Дніпро дотримуються таких етапів.

Процес діагностики гранично простий: 

 • Ви підходите до апарата і кладете підборіддя на спеціальну підставку. Голову потрібно тримати нерухомо
 • Протягом 10-20 секунд проводиться сканування: рухома частина томографа описує коло. Ви не повинні рухатися в цей момент (можна закрити очі для зручності, щоб нічого не відволікало)
 • Щойно дослідження завершиться, лікар повідомить вам про це – і можна буде рухатися

Переваги комп'ютерної томографії в SOCclinic Дніпро

 • Вичерпна інформація про стан ваших зубів – жодних сюрпризів у вигляді раптово виявленого карієсу
 • Швидкість діагностики – всього пара хвилин з урахуванням підготовки та інструкції!
 • Безпека і знижене навантаження на організм завдяки сучасному високотехнологічному обладнанню
 • Прозорі, зрозумілі умови надання послуг
 • Комфорт і зручність: можна пройти діагностику та лікування в одному місці

Прайс: ціна комп'ютерної томографії в SOCCLINIC Дніпро

Якщо вас цікавить ціна на комп’ютерну томографію, ознайомтеся з цим розділом.

НайменуванняВартість, грн

Діагностика

Первинна консультація головного лікаря (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок), складання плану лікування)2500 рн
Первинна консультація стоматолога загального профілю (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок), складання плану лікування)1500 грн
КТ-знімок двох щелеп1000 грн
КТ-снимок ВНЧС два сустава в двух положениях1350 грн

Часті запитання

Це залежить від виду знімка, який необхідно зробити. Наприклад, вартість ортопантомограми (панорамного знімка) буде нижчою, ніж тривимірної комп’ютерної томографії двох щелеп. Детальну інформацію ви можете знайти в розділі вище.

Як правило, ті, хто цікавиться, як часто можна робити комп’ютерну томографію, побоюються рентгенівського випромінювання.

Однак технології не стоять на місці: сучасні КТ-апарати дають мінімальне променеве навантаження. Щоб перевищити допустимі значення, потрібно як слід постаратися і кілька разів на місяць протягом року регулярно робити комп’ютерну томографію зубів – це нереально. Навіть для відстеження картини в динаміці таку діагностику не практикують.

Іноді, дійсно, за показаннями доводиться проводити дві (рідко три) процедури протягом кількох тижнів. Але навіть за такого розкладу процедура повністю нешкідлива для організму.

Щоб зробити комп’ютерну томографію, спеціальної підготовки не потрібно. Перед самою процедурою потрібно буде прибрати металеві прикраси в зоні дослідження (сережки, ланцюжки, пірсинг тощо). Знімні протези в порожнині рота теж потрібно зняти.

Томографія майже не має медичних протипоказань: її можна проводити навіть дітям для того, щоб діагностика була найбільш точною.

Головне обмеження кажуть у SOCclinic Дніпро – період вагітності та лактації.

Комп’ютерна томографія зуба у пацієнтів із тиками та іншими мимовільними рухами колись була ускладнена. Однак можливості в апарата Planmeca, який ми використовуємо, практично безмежні: завдяки розумній системі стабілізації можна отримати чіткий, якісний знімок, навіть незважаючи на такі нюанси.

Комп’ютерна томографія зубів у Дніпрі – контрольована і безпечна процедура, яка не викликає будь-яких побічних ефектів.

На жаль, часто в інтернеті можна знайти статті, які не мають нічого спільного з реальністю і просто залякують. Рекомендуємо насамперед вивчити інформацію про те, що таке КТ, у наукових джерелах. Також для вашої зручності на нашому сайті розміщено перевірену медичну інформацію: вивчайте питання, які вас цікавлять. А якщо щось залишиться незрозумілим, ми завжди на зв’язку з вами.

Суто теоретично – так, бо жоден прилад у світі не можна назвати на 100% досконалим.

Але наша практика і сотні, тисячі випадків діагностики за допомогою КТ (“кате”) доводять, що отримані дані відрізняються високою точністю. Їх можна сміливо використовувати під час планування навіть найскладнішого комплексного лікування. Пацієнти SOC clinic, які пройшли томографію в Дніпрі, згодом отримують бездоганну, здорову посмішку.

Дослідження за допомогою комп’ютерної томографії у фахівців SOCclinic у Дніпрі проходить швидко і займає приблизно 10-20 секунд.

Щоб розібратися, в чому переваги комп’ютерної томографії та що це дає вам як пацієнту, наведемо просту аналогію.

Уявіть, що ви хочете оновити кухонний гарнітур. Для цього ви звертаєтеся до дизайнера, який може або скласти для вас тривимірну модель, або намалювати двомірну картинку (як художник).

У першому випадку ви можете “покрутити” зображення, “побродити” кухнею і зазирнути навіть у найпотаємніший куточок. У другому випадку – вам хіба що залишається здогадуватися про багато важливих моментів або ставити дизайнеру безліч уточнюючих запитань.

Точно так само і в галузі стоматології. Класичний рентген-знімок дає обмежений обсяг інформації, що змушує лікаря діяти якоюсь мірою навмання, наосліп. І навпаки: 3D модель дає можливість побачити найнедоступніші ділянки, не пропустити проблему навіть на початковій стадії та діяти з більшою впевненістю.

КТ зубів у Дніпрі виконує лікар-стоматолог, який згодом складатиме для вас комплексний план лікування або проводитиме маніпуляції. Наприклад, якщо на вас чекає видалення зуба мудрості, дослідження може провести стоматолог-хірург.