Профілактика та лікування карієсу в Дніпрі, пломбування зуба

Багато пацієнтів переконані, що у зуба може бути максимум три канали. Найімовірніше, в оману вводить прайс у багатьох стоматологічних клініках у Дніпрі й не тільки: там ви можете знайти вартість лікування одно-, дво- і трьохканального зуба. 

Або ви бачили наочну схему, де намальовано не більше трьох каналів.

Але насправді у людини трапляються і чотириканальні зуби (а іноді навіть п’яти- і шестиканальні)!

Чому вам як пацієнту важливо про це знати? 

Уся справа в якості лікування. Якщо воно проведене погано (наприклад, канал пропустили і не очистили належним чином), надалі це може призвести до запального процесу – те, що часто називають “кістою”. 

Лікувати кісту досить довго і складно. І якщо зробити це неправильно, можна запросто позбутися зуба.

Золотий стандарт в ендодонтичному лікуванні (тобто в лікуванні каналів) – мікроскоп. Завдяки цьому лікар проводить лікування не наосліп і може бачити анатомію зуба під 20-кратним збільшенням.

Які зуби можуть бути чотириканальними?

Моляри верхньої та нижньої щелепи зазвичай мають 4 канали. Але в окремих випадках їх може бути й більше.
Лікування каналів зуба Дніпро

Як зрозуміти, що з чотириканальним зубом щось не так?

У переважній більшості випадків проблема виникає через карієс. 

На ранніх стадіях ураження зуба ви нічого не відчуєте: симптоми відсутні. А самому побачити перші ознаки карієсу в дзеркалі, на жаль, складно, адже моляри розташовані далеко. 

Тому ми не втомлюємося повторювати, як важливо приходити на профілактичний огляд вчасно – не рідше, ніж раз на півроку!

Якщо ж інфекція продовжує руйнувати зуб, з’являються такі ознаки (перераховуємо від більш ранніх до більш пізніх):

  • реакція на гарячу або холодну їжу
  • неприємний запах із рота
  • дискомфорт при натисканні на поверхню зуба
  • гострий, пульсуючий біль, який посилюється в положенні лежачи і ближче до ночі
  • підвищення температури тіла (так організм реагує на запалення)

Всі ці ознаки свідчать про пульпіт.

Що таке пульпіт зуба?

Консультация стоматолога ортодонта Днепр. Лікування пульпіту зуба

Пульпіт – це запалення пульпи, або внутрішніх м’яких тканин зуба. 

Тверда емаль створює оманливе враження: багатьом здається, що зуб – це щось монолітне і жорстке. Але насправді під зовнішньою оболонкою ховаються м’які нерви, судини, сполучна тканина. Саме вони живлять корінь зуба і тверді тканини та забезпечують їхню міцність.

Чому ж пульпа може запалитися? 

  • Запущений карієс. Це причина №1! Коли каріозна порожнина розростається, бактерії проникають у зуб глибше, до пульпи, і відбувається зараження 
  • Неякісне лікування і порушення протоколу лікування (наприклад, низькоякісний пломбувальний матеріал або помилки під час встановлення пломби) 
  • Травма зуба, коли коронкова частина зуба ламається 
  • Інфекція, занесена через кровотік або лімфоток (наприклад, у разі гаймориту, пародонтозу, остеомієліту тощо).
  • Індивідуальні особливості організму: схильність до патологічної стертості зубів, цукровий діабет, остеопороз тощо.

Яким буває пульпіт?

  • Гострий пульпіт – як зрозуміло з назви, гостра стадія захворювання, для якої характерний сильний біль. 
  • Хронічний пульпіт – стадія захворювання, що слідує за гострим пульпітом або виникає самостійно, без гострої фази. Характерує тупий, ниючий біль, який може виникнути в будь-який час доби. 

Під впливом інфекції дентин (м’яка тканина зуба) убуває, і на його місці утворюється грануляційна тканина. Вона розростається все далі, в каріозну порожнину. У запущених випадках формується поліп, і за найменшого впливу пульпа починає кровоточити.

Лікування пульпіту зуба

Чотириканальний зуб – далеко не простий випадок. Уявіть: у зубі цілих чотири канали – і в усіх потрібно виключити інфекцію! Найнадійніший спосіб – класичне ендодонтичне лікування, коли у всіх каналах видаляють пульпу.

Головна особливість у роботі з чотириканальними зубами – складність діагностики та лікування. 

Як правило, канали в них досить звивисті, і очистити їх нелегко. Це не якась “трубочка”, яку можна витягнути без особливих зусиль, – а ціла мережа розгалужень у мікропросторі кореня. 

Кожен канал потрібно знайти, пройти його, розширити до певного розміру, щоб зуміти якісно його промити і потім обтурувати (тобто ввести в канал пломбувальний матеріал).

Етапи лікування каналів у SOCclinic

1) Діагностика. Щоб визначити наявність проблем у зубних каналах, проводиться КТ-діагностика (комп’ютерна томографія), і потім підбирається відповідний вид лікування.

2) Знеболювання за допомогою комп’ютерної анестезії.

Перед тим, як розпочати лікування, проводиться знеболювання. 

Раніше лікування каналів асоціювалося з болем і страхом, але тепер це – абсолютно безболісна процедура. Ніякого стресу завдяки комп’ютерній анестезії, яка замінила лякаючий шприц!

Як це працює: ми використовуємо спеціальний апарат із наконечником, який нагадує кулькову ручку. Тут знаходиться найтонша голочка. Лікар торкається ясен кінчиком апарата – і він починає автоматично зчитувати інформацію про тканини. 

Комп’ютерна анестезія діє за принципом “йти шляхом найменшого опору”. 

Апарат “знаходить” ділянку ясен, де опір тканин буде мінімальним – туди і вводиться знеболювальне. При цьому ви не відчуєте болю: швидкість введення речовини і тиск контролює комп’ютер. Помилки через людський фактор виключені. 

3) Очищення зуба від каріозних ушкоджень і створення доступу до кореневих каналів.

4) Механічний і медикаментозний вплив на кореневі канали.

Це дуже відповідальний етап: якщо не видалити всі частинки ураженої пульпи, дуже скоро ви зіткнетеся з рецидивом. І все доведеться починати спочатку.

Уникнути цього дає змогу ендодонтичне лікування під мікроскопом: завдяки 20-кратному збільшенню лікар у режимі реального часу контролює всі свої дії з видалення пульпи та прочищає навіть важкодоступні ділянки каналів – не зачіпаючи при цьому здорові тканини. 

5) Пломбування каналів.

Через кілька днів пацієнт приходить на прийом. Якщо всі попередні маніпуляції мали ефект і запалення вдалося зупинити, можна переходити до завершального етапу: у канали поміщають пломбувальний матеріал. В іншому разі процедуру повторюємо заново і дивимося, як відреагує зуб наступного разу.

6) Закриття кореневого каналу спеціальним матеріалом і встановлення пломби. 

Ми відновлюємо коронкову частину зуба, дотримуючись анатомічних особливостей: формуємо природні горбки і западини (фісури), які відповідають за правильну жувальну функцію.

У деяких випадках доводиться спочатку ставити тимчасову пломбу і закладати в зуб протизапальний апарат – і тільки потім встановлювати постійну пломбу. 

Коли необхідне первинне ендолікування чотириканального зуба?

Основне показання – запалення пульпи зуба. 

Коли необхідне вторинне ендолікування чотириканального зуба?

  • Біль у зубі не минає понад 7 днів, з’явилася припухлість
  • Біль посилюється під час надкушування їжі
  • Наявність свищевого ходу (має вигляд невеликого отвору в яснах, розташованого біля кореня зуба)
  • Дефекти первинного ендодонтичного лікування: недопломбовані ділянки каналів, зламані фрагменти інструментів у каналі тощо.

Прайс: вартість лікування зуба в SOCClinic

НайменуванняВартість, грн

Терапія

Комплексна професійна гігієна порожнини рота (гігієніст) 2000 грн
Лікування карієсувід 1600 грн
Лікування карієсу з відновленням коронки зубавід 2000 грн
Естетична реставрація зуба фотоплімерним матеріаломвід 2500 грн
Лікування клиноподібного дефекту від 1000 грн
Відбілювання американською системою Beyond Polus (одна щелепа)від 2000 грн
Лазерне відбілювання Picasso Lite (одна щелепа)від 2000 грн
Первинне ендолікування одноканального зубувід 6000 грн
Повторне ендолікування одноканального зубувід 7500 грн
Первинне ендолікування двоканального зубувід 8000 грн
Повторне ендолікування двоканального зубувід 9500 грн
Первинне ендолікування трьохканального зубувід 10000 грн
Повторне ендолікування трьохканального зубувід 11500 грн
Первинне ендолікування чотирьохканального зубувід 13000 грн
Повторне ендолікування чотирьохканального зубувід 14500 грн
Комп’ютерна анестезія600 грн

Часті запитання

Перед тим, як проводити будь-які маніпуляції, лікар обов’язково знеболить потрібну ділянку, і будь-які хворобливі відчуття виключені. 

Наша безперечна перевага – комп’ютерна анестезія, яка забезпечує високу точність наших дій. Комп’ютер допомагає визначити, в яку саме ділянку потрібно ввести анестетик – і ми досягаємо максимального ефекту за мінімальної кількості введеного препарату.

У перші кілька днів дискомфорт – нормальне явище. Ниючі больові відчуття слабкі, поступово зменшуються і повністю минають через кілька днів. 

Тривалий (понад 7 днів) біль, що посилюється, свідчить про те, що лікування було неякісним. У цьому разі зверніться до стоматолога, щоб виправити помилки і провести процедуру грамотно, з дотриманням протоколу.

Лікування багатоканальних зубів набагато складніше, ніж, наприклад, лікування звичайного карієсу (коли пульпа зуба не зачеплена). Значну частину всіх маніпуляцій потрібно виконати під мікроскопом: досвідчений стоматолог-терапевт повинен провести правильну діагностику і знайти всі канали.

Як ви дізналися з нашої статті, кількість каналів у молярах варіюється, тож у кожному випадку потрібно особливо ретельно розібратися в клінічній ситуації і не припускатися помилок. 

Адже в кінцевому підсумку це може призвести до утворення кісти зуба і його втрати!

Під час лікування лікар діятиме дуже акуратно, щоб під час проходження каналів не створити перфорацію і не вийти за верхівку кореня зуба. Це складна навичка, що вимагає тривалого навчання, зосередженості та філігранності – а отже, і вартість роботи буде відповідна.

Ендодонтичне лікування чотириканального зуба – поетапний процес і займає досить багато часу – але зате дає змогу зберегти власний зуб, а не видаляти його. 

З урахуванням сучасного обладнання та найкращих матеріалів, які ми використовуємо в SOCClinic, фінальна вартість лікування виходить не такою вже й низькою.

Однак якість і гарантії на лікування, які ви отримуєте натомість, цілком виправдовують вкладені кошти.

Так, це можливо в окремих випадках, коли картина відносно не занедбана й у пацієнта збереглося достатньо здорових тканин. Але при цьому завжди залишається ризик того, що проблема повернеться. 

Сам по собі шматочок зламаного інструменту зашкодити не може: він зроблений з медичного сплаву, що не викликає алергію та інші побічні ефекти.  

Але водночас є ризик, що уламок інструменту свого часу не дав прочистити канал якісно – і інфекція там залишилася. Тому перше завдання – переконатися, що в зубі дійсно немає жодних запалень. Усього за одну консультацію ми допоможемо вирішити вам це питання.

Якщо ви замислилися над цим питанням, найімовірніше, у вас уже є якісь симптоми, які вас турбують: важкість у зубі, легка реакція на улюблені солодощі або гарячий напій тощо. 

Тому за перших ознак дискомфорту важливо не зволікати і записуватися до стоматолога відразу, поки хвороба перебуває на ранній стадії і гострого болю ще немає. 

Фахівці SOCClinic завжди раді допомогти вам і провести профілактичний огляд порожнини рота.

А якщо все-таки справа дійшла до пульпіту, проведемо лікування безболісно, з комфортом і дотриманням найвищих стандартів якості. Комп’ютерна анестезія, мікроскоп та інші сучасні технології, а також майстерність наших лікарів та ідеальний сервіс – все це зробить ваш візит спокійним і приємним!