Професійне чищення зубів Дніпро

Професійне чищення зубів, або профгігієна – процедура, спрямована на видалення нальоту та зубного каменю, а також профілактику захворювань зубів та ясен.

Це найважливіший етап догляду за ротовою порожниною! Однієї тільки домашньої гігієни недостатньо, навіть якщо ви перфекціоніст у чищенні зубів: зубна щітка та нитка не можуть усунути 100% відкладень. 

В результаті вони поступово твердніють і перетворюються на зубний камінь, що травмує ясна. Крім того, наліт створює ідеальні умови для розмноження бактерій – вони призводять до запалення тканин та швидкого розвитку карієсу. 

Особливо часто це відбувається між зубами (контактний карієс) та на жувальній поверхні зубів. Глибокі борозенки та ямки – вони називаються фісури – важко очистити повністю, і в них часто накопичуються частинки їжі. А отже, середовище для карієсу створюється більш, ніж підходяще. 

Регулярна профгігієна дозволяє забути про карієс та його ускладнення, береже здоров’я ясен. 

Процедура необхідна як дорослим, так і дітям (після формування всіх молочних зубів). 

Види професійного гігієнічного чищення зубів

Чищення зубів air flow та ультразвукове в Дніпрі

Два основних методи, що використовуються для профгігієни – ультразвук та технологія Air Flow.

Який із них кращий? 

Незважаючи на те, що обидва методи мають відношення до професійної гігієни, кожен із них виконує свої завдання. Залежно від вашої клінічної картини, порекомендуємо вам той чи інший метод.

У більшості випадків ми спостерігаємо у пацієнтів комбіновані проблеми: відкладення зубного каменю, забруднення у важкодоступних ділянках, темний наліт. Тому оптимальний вибір тут – комплексне чищення.

Ультразвукове чищення зубів: плюси та мінуси

Ультразвукове чищення – швидкий і надійний спосіб позбутися твердих відкладень на різних ділянках (над яснами та під ними). 

Суть процедури: лікар використовує спеціальний прилад із насадкою-скалером, яка виробляє ультразвукові хвилі. Вони порушують внутрішню структуру зубного каменю, не зачіпаючи емаль і ясна – і тверді відкладення відстають від емалі.

“Уламки”, що залишилися, відразу ж видаляються з порожнини рота за допомогою стоматологічного пилососа. 

Плюси методу: 

 • безпека процедури 
 • швидкість проведення
 • висока якість очищення: завдяки ультразвуку можна видалити тверді відкладення у будь-якій області 
 • порятунок від неприємного запаху з рота, кровоточивості ясен 

Мінуси: 

 • не видаляє пігментований наліт
 • підходить не всім пацієнтам (див. розділ про протипоказання нижче)

Чищення зубів KAVO Air Flow: плюси та мінуси

Технологія Air Flow – очищення за допомогою абразивного матеріалу.

Суть процедури: апарат генерує потік із води, повітря та дрібних частинок (кальцій, гліцин) та механічно видаляє забруднення з поверхні емалі. 

Це абсолютно безпечно і не ушкоджує емаль: під час процедури стоматолог-гігієніст регулює потужність, з якою струмінь води та повітря впливає на зуби.

У роботі ми використовуємо наконечники KaVo (Німеччина): це дозволяє проводити процедуру точково та з високою точністю регулювати, яка ділянка обробляється на даний момент. Таким чином, абразивна суміш не зачіпає м’які тканини та не травмує їх. 

Плюси процедури: 

 • безпека 
 • очищення емалі від пігментованого (темного) нальоту
 • можливість застосовувати у пацієнтів з ортодонтичними конструкціями (брекети, платівки)
 • легкий освітлювальний ефект: чищення повертає зубам природний відтінок 

Мінуси: 

 • не видаляє зубний камінь 
 • не можна проводити при алергії на компоненти у складі поліруючої суміші

Етапи проведення комплексного чищення зубів

1) Процедура починається з видалення твердих відкладень за допомогою ультразвуку. Лікар використовує скалер – спеціальний апарат, що створює ультразвукові вібрації з певною частотою та амплітудою. Це нешкідливо і для зубів, і для м’яких тканин.

2) Наступний крок – зняття пігментованого нальоту. Для цього використовується технологія Air Flow, коли під тиском повітря та води розпорошується спеціальний порошок. Натиск регулюється залежно від ступеня забруднення емалі. 

3) Далі лікар проводить очищення за допомогою ручних інструментів, які дозволяють усунути твердий наліт у важкодоступних місцях, таких як міжзубні проміжки. 

4) Проводиться полірування зубів із застосуванням спеціальних щіток та пасти: це дозволяє отримати гладку, блискучу поверхню емалі. 

5) За необхідністю виконується нанесення фторвмісного гелю для зміцнення емалі, зниження чутливості зубів, а також для профілактики карієсу. Таким чином мікропори “закупорюються”, що перешкоджає їх руйнуванню і робить зуби стійкішими до несприятливих факторів (наприклад, солодка їжа).

Показання для професійного чищення зубів у стоматолога

Професійне чищення зубів: показання та протипоказання
 • наявність м’якого чи твердого нальоту
 • зубний камінь 
 • пігментація через часте вживання кави, чаю, а також куріння 
 • запальний процес, що зачіпає ясна (гінгівіт, пародонтит) 
 • майбутнє стоматологічне лікування (перед тим, як встановлювати брекети/вініри/імпланти, а також лікувати карієс, ми обов’язково проводимо професійне чищення зубів)

Навіть якщо здається, що з усмішкою все гаразд, але з моменту останньої процедури минуло понад 6 місяців, обов’язково загляньте до стоматолога-гігієніста. У нас у клініці професійну гігієну виконує лікар-пародонтолог.

Протипоказання для чищення зубів у стоматолога

Головне протипоказання – гостра фаза захворювань ротової порожнини (стоматит, герпес).

Також: 

 • за наявності низки захворювань (онкологія, порушення згортання крові тощо) рішення приймається індивідуально 
 • за наявності кардоістимулятора не можна проводити ультразвукове чищення

Особливості видалення зубного каменю

Чистка зубів

Зубний камінь формується протягом 4-6 місяців: якщо м’який наліт не видалити своєчасно, поступово він твердне. Прибрати його за допомогою звичайної зубної щітки у такому разі неможливо. 

Пацієнт далеко не завжди знає про свою проблему: зубний камінь може локалізуватися не лише на зовнішній стороні зубів, але також на внутрішній та у ясенних кишенях. Тому обов’язкова умова здорової посмішки – регулярне відвідування стоматолога кожні півроку. 

Одне з можливих рішень – механічний спосіб, коли зубний камінь зіскаблюють за допомогою гострого інструменту – кюрета.

Однак цей метод застосовується у наші дні дуже рідко: він досить болісний і провокує запальний процес у м’яких тканинах. 

Сучасна ефективна альтернатива – ультразвуковий спосіб. Він набагато менш травматичний і безпечно руйнує зв’язок між емаллю та твердими відкладеннями – тобто буквально “відклеює” зубний камінь.

Особливості видалення зубного нальоту

Пігментований наліт – часто проблема курців і тих, хто часто вживає міцну каву, чай. 

Звичайне чищення зубів тут не допомагає. Хтось пробує освітлити зуби за допомогою паст, що відбілюють, але в багатьох випадках цього недостатньо: наліт занадто щільний і погано піддається впливу. 

Оптимальний спосіб позбавитися проблеми – технологія Air Flow. Її називають піскоструминною обробкою. Нехай ця назва не вводить вас в оману: замість піску застосовується бікарбонат натрію. 

Суміш із води та абразивних речовин під тиском впливає на поверхню зубів, прибирає наліт. Лікар ретельно обробляє всю поверхню зубів та проміжки між ними, тим самим поліруючи емаль.

В результаті вона повертає природний світлий відтінок, а пігментація пропадає. 

Видаляючи пігментований наліт, ви отримуєте легкий ефект освітлення: зубам повертається їхній природний колір. Порівняно з відбілюванням різниця не така колосальна, проте – помітна.

Прайс: профгігієна в SOCClinic

Найменування Вартість, грн

Терапія

Професійна гігієна порожнини рота (гігієніст) 2000 грн
Лікування карієсу від 1600 грн
Лікування карієсу з відновленням коронки зуба від 2000 грн
Естетична реставрація зуба фотоплімерним матеріалом від 2500 грн
Лікування клиноподібного дефекту  від 1000 грн
Відбілювання американською системою Beyond Polus (одна щелепа) від 2500 грн
Лазерне відбілювання Picasso Lite (одна щелепа) від 2500 грн
Первинне ендолікування одноканального зубу від 6000 грн
Повторне ендолікування одноканального зубу від 7500 грн
Первинне ендолікування двоканального зубу від 8000 грн
Повторне ендолікування двоканального зубу від 9500 грн
Первинне ендолікування трьохканального зубу від 10000 грн
Повторне ендолікування трьохканального зубу від 11500 грн
Первинне ендолікування чотирьохканального зубу від 13000 грн
Повторне ендолікування чотирьохканального зубу від 14500 грн
Комп’ютерна анестезія 600 грн

 

Поширені питання

Цілі у цих процедур різні – отже, порівнювати їх між собою некоректно.

Професійна гігієна потрібна в першу чергу для того, щоб уникнути карієсу: це частина правильного догляду за ротовою порожниною.

При цьому колір емалі майже не змінюється. Виняток – так званий “наліт курця”, а також темний наліт, викликаний частим вживанням напоїв, що фарбують (кава, чай і т.п.). У цих випадках ви можете помітити різницю неозброєним оком.

Після чищення зубів емаль набуває свого природного кольору. Якщо зуби від природи жовтуваті, сіруваті тощо, вони не стануть білішими після професійної гігієни.

Відбілювання – естетична процедура. Вона не запобігає карієсу і потрібна тим, хто хоче отримати світліший відтінок емалі. У кабінеті стоматолога ви можете відбілити посмішку на 5-12 тонів. Це абсолютно безпечно, але не вбереже вас від карієсу та інших захворювань.

Чищення та відбілювання зубів добре поєднуються між собою. 

На першому етапі лікар прибере наліт у міжзубних проміжках та інших важкодоступних місцях, видаляє зубний камінь, тим самим знижуючи ризик карієсу. А на другому – попрацює над естетикою посмішки та надасть емалі бажаного відтінку.

Ні це не можливо. Зубний камінь є твердим відкладенням: він щільно прилягає до кореневої частини зуба, локалізується в пародонтальних кишенях (під яснами). Ні звичайна, ні електрична зубна щітка не можуть впоратися із цим завданням.

Спроби самостійно видалити зубний камінь небезпечні! Гострі предмети, речовини, покликані розчиняти тверді відкладення, легко можуть пошкодити зуби і м’які тканини, що прилягають – ми категорично проти видалення зубного каменю не у фахівця.

Якщо це м’який наліт – так, безперечно, можна і потрібно! Для цього чистіть зуби двічі на день і не забувайте про міжзубні проміжки: користуйтеся зубною ниткою або іригатором, щоб запобігти контактному карієсу (між зубами).

Темний наліт більш щільний, твердий – позбутися його самостійно не вийде. Народні засоби та безконтрольне використання відбілюючих паст у кращому випадку не принесуть жодного ефекту, а в гіршому – зашкодять емаль і зроблять її ще більш сприйнятливою до утворення нальоту.

Як правило, ми рекомендуємо проходити профгігієну не рідше ніж раз на півроку, але в окремих випадках – раз на 3-4 місяці (наприклад, якщо у вас явна скупченість зубів або встановлена ​​брекет-система). Частіше процедуру робити не потрібно, щоб не зашкодити емаль.

Ефективне чищення – те, що вирішує наявні проблеми.

Вважається, що комплексне чищення (Air Flow + ультразвук) найкраще справляється із завданням. Але найважливіше тут – показання. 

Так, ультразвук допомагає безпечно видалити зубний камінь, над-і піддесневі відкладення, а Air Flow ефективно бореться з пігментованим нальотом. Якщо у пацієнта є обидві проблеми (найчастіше так і буває), лікар порекомендує комплексне чищення. Якщо одна – вибір робиться з конкретної ситуації.

Тривалість процедури – близько 40-60 хвилин (залежно від обраного методу та ступеня забруднення зубів).

Специфічної підготовки не потрібно. Просто почистіть зуби звичайною пастою та щіткою, щоб видалити залишки їжі та освіжити порожнину рота.

 • пити і їсти в перші 30-40 хвилин після профгігієни
 • вживати барвники та напої протягом 24 годин (чай, кава, кольорові овочі та фрукти, шоколад тощо)
 • палити в перші 24 години

Також, основна рекомендація після процедури, змінити мануальну зубну щітку або насадку на електричну щітку.

Головний показник, за яким можна перевірити результат процедури – фотопротокол до/після, на яких Ви зможете наочно побачити, що було зроблено, чи не залишилося твердих або м’яких відкладень.

Важливо: навіть ідеально проведена професійна гігієна не гарантує 100% захист від карієсу. Якщо після чищення у стоматолога ставитися до домашньої гігієни недбало (забувати чистити зуби, не полоскати рота після прийому їжі, особливо солодкої, не користуватися зубною ниткою або іригатором), дуже скоро ви ризикуєте зіткнутися знову з нальотом, а згодом і з карієсом. 

Здорова посмішка = регулярне очищення вдома + профгігієна.

Вартість профгігієни в нашій клініці варіюється в залежності від виду процедури. Так, комплексне чищення, в яке входить 5 етапів:

 • Індикація зубного нальоту
 • Ультразвукове чищення
 • Порошкова система Air-Flow
 • Чищення ручними інструментами
 • Поліровка щіткою з пастою.   

Коштує 2000 грн.