Професійне чищення зубів: показання та протипоказання

Карієс – мабуть, найпоширеніша проблема в стоматології. У перекладі з латинської це слово означає “гниття”, і воно якнайкраще описує суть проблеми: зуб руйнується через бактерії, які активно розмножуються в ротовій порожнині.

Відбувається це при недотриманні правил гігієни, зловживанні солодощами, а також на тлі нерегулярного відвідування стоматолога.

Діагностика карієсу на ранньому етапі відіграє ключову роль: у разі своєчасних дій можна запобігти руйнуванню зубної емалі, пошкодженню нерва і навіть втраті зуба. Лікування початкового карієсу проходить набагато легше і простіше, тому раз на півроку необхідно приходити на профілактичний прийом в SocClinik у Дніпрі, щоб переконатися, що з посмішкою все гаразд, а за необхідності вжити заходів.

Профілактика карієсу в Дніпрі

Ідеальна ситуація – коли ви в принципі не допускаєте розвитку карієсу. Достатньо дотримуватися лише кількох правил, щоб у рази знизити ймовірність його виникнення:

 • Підтримуйте правильну гігієну порожнини рота. Чистіть зуби двічі на день, використовуючи якісну зубну щітку і пасту з вмістом фтору – цей елемент допомагає в профілактиці карієсу.
 • Очищайте міжзубні проміжки за допомогою флосу або іригатора, щоб запобігти контактному карієсу (між зубами).
 • Дорослим рекомендується відвідувати стоматолога не рідше, ніж раз на півроку, і проходити професійну гігієну. Дітям процедура необхідна частіше, раз на 3-4 місяці: їхня емаль вразливіша, ніж у нас – тому так часто доводиться проводити лікування карієсу молочних зубів.
 • Уникайте надмірного вживання солодощів: вони створюють ідеальне середовище для розмноження бактерій. Бажано, щоб перекус складався з несолодких продуктів (овочі, сир).
 • Найкраща профілактика фісурного карієсу (на поверхні жувальних зубів) у дітей – герметизація фісур. Це проста, але дуже ефективна процедура, коли лікар буквально “запечатує” природні поглиблення в молочних зубах, щоб там не накопичувався наліт. Таким чином ви набагато знизите ймовірність того, що доведеться проводити лікування дитячого карієсу.

Методи лікування карієсу

 • Пломбування – основний метод, який застосовується для лікування як тимчасових, так і постійних зубів. Актуально під час лікування середнього та глибокого карієсу зубів.
 • Лазерна терапія, що дає змогу дбайливо видалити уражені ділянки, не зачіпаючи здорові навколишні тканини.
 • Ремінералізація зубів для лікування початкового карієсу.

Стоматологи SOCClinic в Дніпрі проведуть для вас діагностику і порекомендують оптимальний метод лікування, виходячи з вашого випадку.

Особливості лікування карієсу в дітей у Дніпрі

Молочні зуби мають більш тонку, “незрілу” емаль, що вимагає особливо уважного ставлення з боку батьків.

Уже в рік дитині може знадобитися лікування карієсу через часті нічні годування (так званий “пляшковий карієс”: молоко або солодкі напої створюють ідеальне середовище для розмноження бактерій). Надалі за неякісної домашньої гігієни карієс може вразити зуби в дітей дуже швидко, що потребуватиме негайного лікування.

Для таких випадків оптимальний варіант – лікування в медикаментозному сні за допомогою газової анестезії Севоран. Це єдиний дозволений препарат для дітей, який можна використовувати навіть у малюків, яким не виповнилося року.

Фахівці SOCClinic в Дніпрі вміють з ним працювати. Ми отримуємо безліч позитивних відгуків від батьків, чиї діти пройшли лікування карієсу в наркозі.

Ще одна важлива особливість – емоційний фон, який супроводжує лікування карієсу в стоматології. Діти реагують по-різному: для когось відвідування клініки – величезний стрес, страх, сльози.

Щоб полегшити всі ці моменти, в SOCClinic доступне лікування під закисом азоту: це безпечний метод, що допомагає позбутися відчуття страху, залишаючись при цьому притомною. Дитина все бачить, чує і розуміє, може виконувати прохання лікаря – але при цьому відчуває себе розслабленою і може провести в кріслі стоматолога довше, ніж за звичайних умов.

Пластика м'яких тканин у стоматології Дніпро. Лікування карієсу

Особливості лікування карієсу в дорослих в Дніпрі

Ключовий момент у роботі з дорослими – подолання страху. На жаль, у багатьох за плечима є неприємний досвід, що травмує, коли лікування зубів було болючим. Тому багато хто відкладає похід до стоматолога до останнього.

Команда SOCClinic в Дніпрі робить все, щоб лікування карієсу було для вас комфортними. Ми використовуємо комп’ютерну анестезію, яка надійно захищає від хворобливих відчуттів під час лікування, і максимально делікатно проводимо всі маніпуляції. Ви не помітите, як процедура закінчиться – і жодних неприємних відчуттів!

Етапи в лікуванні карієсу

 1. Діагностика. Перед лікуванням карієсу стоматолог проведе огляд порожнини рота і проаналізує знімок, щоб отримати повну картину про стан ваших зубів і виявити всі приховані вогнища карієсу.
 1. Анестезія. Щоб унеможливити навіть мінімальний біль під час процедури і знизити стрес, ми проводимо знеболення за допомогою сучасного методу – комп’ютерної анестезії STA.м.

На відміну від звичного шприца, лікар SOCClinic у Дніпрі працює за допомогою приладу, який нагадує ручку з наконечником, через який надходить діюча речовина. Штучний інтелект розраховує місце, куди необхідно ввести препарат, щоб він “дійшов” до нервових закінчень шляхом найменшого опору. Це робить анестезію максимально комфортною для пацієнта.

 1. Видалення уражених тканин: стоматолог проводить лікування карієсу і за допомогою приладів прибирає тканини, яких торкнулася інфекція.
 1. Пломбування. За допомогою пломбувального матеріалу лікар заповнює отвір у зубі, відновлює його анатомічну форму і функцію.
 1. Оброблення та полірування. Завершуючи процедуру, стоматолог проводить шліфування і полірує поверхню зуба, щоб він був гладким.

Прайс: ціни на лікування карієсу в SOCCLINIC

Найменування Вартість, грн

Терапія

Комплексна професійна гігієна порожнини рота (гігієніст)  2000 грн
Лікування карієсу від 1600 грн
Лікування карієсу з відновленням коронки зуба від 2000 грн
Естетична реставрація зуба фотоплімерним матеріалом від 2500 грн
Лікування клиновидного дефекту від 1000 грн
Відбілювання американською системою Beyond Polus (одна щелепа) від 2500 грн
Лазерне відбілювання Picasso Lite (одна щелепа) від 2000 грн
Первинне ендолікування одноканального зуба від 6000 грн
Повторне ендолікування одноканального зуба від 7500 грн
Первинне ендолікування двоканального зуба від 8000 грн
Повторне ендолікування двоканального зуба від 9500 грн
Первинне ендолікування трьохканального зуба від 10000 грн
Повторне ендолікування трьохканального зуба від 11500 грн
Первинне ендолікування чотириканального зуба від 13000 грн
Повторне ендолікування чотириканального зуба від 14500 грн

Часті запитання

Можна орієнтуватися на такі ознаки:

 • Початкова стадія (карієс у стадії плями): невелика зміна кольору і структури зуба.
 • Поверхневий карієс: каріозна порожнина, що не зачіпає пульпу (внутрішню тканину зуба) і залишається в межах емалі, відносно невелика болючість під час вживання їжі.
 • Середній карієс: больові відчуття через подразники (холодна або гаряча їжа, солодощі, кислі продукти), формується каріозна порожнина. При цьому дентин руйнується досить швидко, тому що його щільність набагато менша, ніж у емалі.
 • Глибокий карієс: виражений біль під час жування, натискання на зуб і під час потрапляння їжі в каріозну порожнину, неприємний запах із рота.

Надалі, якщо нічого не робити, глибокий карієс переростає в пульпіт, за якого зубний біль стає постійним і посилюється вночі.

Не варто затягувати огляд у фахівця, запишіться до стоматолога SOCClinic у Дніпрі та сяйте здоровою посмішкою.

Так, але тільки за умови, що це поверхневий карієс і він не порушив цілісність емалі. Якщо на ній з’явилися шорсткості, це вже свідчить про пошкодження.

Лікування карієсу емалі фахівцями SOCClinic у Дніпрі, або карієсу в стадії плями, проводять за допомогою ремінералізувальних засобів, які наносять на поверхню емалі.

Як правило, пацієнти рідко “ловлять” захворювання на ранній стадії: у кращому разі, вони помічають пришийковий карієс через чутливість до кислого, солодкого тощо і йдуть на лікування. Наш досвід показує, що набагато частіше доводиться проводити лікування середнього або глибокого карієсу, і в таких випадках без свердління не обійтися.

Процедура охоплює всі етапи, описані вище, починаючи від діагностики та знеболювання і закінчуючи поліруванням зуба.

Вартість лікування контактного карієсу у Дніпрі залежить від ступеня руйнування зубів: на початковому етапі, коли ще немає ускладнень, послуга коштуватиме менше, ніж за значного ураження.

Ціни на лікування карієсу зубів у Дніпрі залежать насамперед від стадії карієсу. Так, наприклад, у нашій клініці лікування поверхневого карієсу починається від …, а лікування глибокого карієсу коштує від … Докладну інформацію про вартість шукайте вище в розділі “Ціни на лікування карієсу в SOCClinic”.

У перші дні болі після лікування глибокого карієсу і пульпіту – варіант норми: таким чином організм реагує на втручання. Залишкові симптоми минуть протягом кількох днів, максимум – тижня.

Якщо цього не сталося, зверніться до стоматолога SOCClinic у Дніпрі, щоб знайти причину: можливо, під час лікування карієсу видалили не всю уражену тканину або припустилися помилок під час встановлення пломби.