Комп'ютерна томографія зубів у Дніпрі. Лікування карієсу молочних зубів у дітей.

Карієс молочних зубів – мабуть, одна з найпоширеніших проблем у дітей. Під впливом бактерій емаль втрачає свою цілісність, і починається процес руйнування всього зуба.

Проблема нерідко виникає з перших років життя, тому кожному з батьків важливо знати про профілактику та лікування карієсу молочних зубів.

Чому у дітей виникає карієс?

 1. Низька якість домашньої гігієни. За всього бажання дитина не здатна почистити зуби як слід: дрібна моторика в неї тільки розвивається. Чудово, якщо ви привчаєте дитину самостійно піклуватися про посмішку. Але до 11-12 років необхідно дочищати їй зуби, щоб повністю позбутися нальоту.
 2. Любов до солодкого. Надлишок солодощів у раціоні – пряма дорога до ослаблення захисних властивостей емалі. Досить з’їсти десерт і не прополоскати рот водою після цього – і ось уже створені умови для розмноження бактерій.
 3. Нічне годування пляшечкою. Коли ви годуєте малюка вночі соком або молоком, рідина буквально “осідає” на поверхні зубів. Вночі в порожнині рота виділяється набагато менше слини, ніж удень – а отже, емаль зовсім беззахисна.
 4. Нестача фтору в питній воді та/або використання зубної пасти без фтору.
 5. Спадковість. Генетичний фактор також робить свій внесок: якщо батьки схильні до проблем із зубами, дитина може успадкувати цю особливість.
 6. Відсутність профгігієни. Навіть найкласніша зубна щітка і паста не можуть замінити цю процедуру: є важкодоступні ділянки, які може очистити тільки лікар-стоматолог. Золоте правило здорової дитячої посмішки: раз на 3 місяці робити професійне чищення зубів

Перші симптоми появи карієсу в дітей

 • Білі або коричневі цятки на емалі
 • Шорстка поверхня зуба
 • Хвороблива реакція на солодке, гаряче, холодне
 • Іноді – запах із рота

Види карієсу молочних зубів

Виділяють 4 види карієсу: 

 • Карієс у стадії плями. Як випливає з назви, на зубі з’являється білувата або коричнева пляма. Біль відсутній. На цьому етапі можна провести лікування без встановлення пломби
 • Поверхневий карієс. Бактерії проникають глибше в емаль, з’являється неглибока порожнина на поверхні зуба. Під час вживання солодкої, холодної або гарячої їжі може бути реакція
 • Середній карієс. Ураження йде глибше і зачіпає дентин (тверду тканину зуба під емаллю). Зовні ви побачите порожнину у формі конуса, яка звужується в глибині зуба. На цій стадії біль інтенсивніший, з’являється під час їжі та пиття
 • Глибокий карієс. Він поширюється дуже глибоко і може навіть зачепити зубний нерв. Біль стає інтенсивним і з’являється навіть без стимулів, зокрема вночі. Якщо нічого не робити, можлива інфекція і запалення зубного нерва


Окремо варто сказати про таке явище, як пляшковий карієс – саме він часто призводить до того, що в дітей потрібне лікування карієсу передніх зубів.

Проблема стосується переважно тих, хто вживає солодкі напої під час нічного годування. Щоб заспокоїти малюка, нерідко батьки дають йому пляшечку: у результаті цукор, лактоза та інші вуглеводи залишаються на поверхні емалі. Це ідеальна їжа для карієсу! Дуже скоро виділяється органічна кислота, яка буквально “роз’їдає” зубну емаль.

Сучасні методи лікування карієсу молочних зубів у Дніпрі

Дитячий стоматолог Дніпро. Лікування карієсу молочного зуба
 • Метод глибокого фторування для лікування карієсу в стадії плями

На ранньому етапі, коли ушкодження мінімальні, можливе проведення процедури фторування: на емаль наносять фторвмісний гель, який зміцнює її та посилює її захисні властивості

 • Технологія ICON: лікування карієсу без використання бормашини

Застосовується, коли на поверхні зуба ще не утворилася каріозна порожнина. Тканини молочного зуба обробляються спеціальним складом, який проникає в найменші капіляри емалі та дентину – і таким чином “консервує” карієс. Далі він уже не може поширитися.

 • Пломбування

У разі більших уражень (середній і глибокий карієс) застосовується пломбування: лікар видаляє уражені тканини та встановлює пломбу, яка анатомічно повторює форму природного зуба.

 • Показання для лікування карієсу тимчасових зубів

зміни кольору і структури емалі (карієс у стадії плями)
каріозна порожнина
чутливість зубів: вони реагують на солодке, кисле, холодне, гаряче
вторинний карієс під пломбою

 • Протипоказання для лікування карієсу тимчасових зубів

Сильні руйнування, за яких недоцільно зберігати зуб – необхідне видалення
Герпес та інші захворювання в гострій стадії

Як проходить лікування карієсу в дітей у SOC clinic Дніпро?

 • Лікар знайомиться з дитиною, показує їй кабінет, допомагає адаптуватися до нових умов (наприклад, вмикає улюблений мультфільм)
 • Проводиться діагностика: візуальний огляд і КТ-знімок
 • За результатами обстеження ми пропонуємо план лікування. Можливо, знадобиться лікування уві сні або під закисом азоту: ми пояснюємо вам усі нюанси і спільно приймаємо рішення 
 • Проводиться знеболювання за допомогою високоточної комп’ютерної анестезії 
 • Лікар проводить лікування карієсу і виконує необхідні маніпуляції 
 • Після закінчення лікування ми даємо рекомендації щодо правильного догляду за молочними зубами і вручаємо юному пацієнту невеликий подарунок за сміливість
 •  

Видалення молочного зуба Дніпро

У низці випадків, коли інших варіантів немає і не можна провести лікування карієсу тимчасових зубів у дітей, доводиться вдаватися до видалення.

Мало хто знає, що на цьому історія не закінчується. Наступний закономірний етап – дитяче протезування, коли лікар встановлює спеціальні розпірки.

Конструкція має вигляд невеликого кільця, яке “надягають” на сусідній зуб. Від нього відходить балка, яка дає змогу уникнути зміщення зубів і знижує ризик ортодонтичних проблем у дорослому віці.

Прайс: ціни на лікування карієсу тимчасових зубів у SOCCLINIC Дніпро

НайменуванняВартість, грн

Дитяча стоматологія

Консультація (огляд, складання плану лікування)600 грн
Консультація (огляд, складання плану лікування, додаткова діагностика (рентгер-знімки))800 грн
Професійна гігієна порожнини ротаот 850 грн
Лікування карієсу молочного зубаот 1000 грн
Лікування кореневих каналівот 1000 грн
Герметизація фісур от 850 грн
Лікування карієсу на стадії плями (Icon) от 800 грн
Коронка металева1100 грн
Коронка цирконієва2200 грн
ЗАКС (закис-азотна седація) 15 хвилин480 грн
Комп’ютерна анестезія450 грн
Аплікаційна анестезія100 грн
Наркоз (медикаментозний сон) 1 година4000 грн

Часті запитання

Ціна на лікування карієсу молочних зубів у Дніпрі складається з багатьох чинників: ступінь вираженості проблеми, матеріали, які будуть використані, досвід дитячого стоматолога. У нашій клініці вартість варіюється від … грн.

Остаточну вартість можна визначити тільки за результатами очного огляду та діагностики в клініці SOC clinic Дніпро.

Лікування дитячого карієсу залежить насамперед від віку дитини.

Так, для найменших пацієнтів можливе виключно лікування карієсу молочних зубів під наркозом: це єдиний спосіб провести необхідні маніпуляції, оскільки дитина ще не розуміє, що від неї вимагається, і відчуває сильний стрес.

Для дітей старшого віку, від 4-5 років, є кілька варіантів:

 • класичне лікування
 • лікування під закисом азоту, коли дитина перебуває у свідомості, але розслабляється під дією газу, що надходить через маску
 • лікування в медикаментозному сні

Вибір методу здійснюється, виходячи з особливостей самої дитини (наскільки вона активна, чи боїться стоматолога) і обсягу майбутніх робіт. Навіть найтерплячіша і найпосидючіша дитина не зможе провести в кріслі кілька годин з відкритим ротиком, тому ми в SOC clinic Дніпро шукаємо спосіб зробити лікування комфортнішим.

У цьому випадку в SOC clinic Дніпро рекомендуємо лікування уві сні за допомогою безпечного газу Севоран. Дитина засинає у вас на руках, а потім ми проводимо необхідне лікування без страху, сліз і стресу.

Зверніться до дитячого стоматолога негайно: карієс на молочних зубах потребує лікування якомога швидше, на будь-якій стадії. Дитяча емаль поки ще не має стійких захисних властивостей і швидко руйнується під впливом бактерій. Стоматологи SOC clinic у Дніпрі допоможуть швидко і комфортно вирішити проблему карієсу на молочних зубах маленьких пацієнтів.

Наша відповідь: однозначно так! Молочний зубок так само болить, як і постійний, завдає дитині дискомфорту, що призводить до порушення жувальної функції. Ба більше, своєчасне лікування карієсу на молочних зубах дає змогу уникнути поширення інфекції по всьому організму.

У багатьох випадках неможливо достовірно визначити, чи є карієс, неозброєним оком. Іноді на поверхні можна помітити світлу плямочку: це явний сигнал про те, що необхідно якнайшвидше провести лікування карієсу в стадії плями, адже в дітей він прогресує дуже швидко.

Якщо не вживати жодних заходів, карієс ускладнюється пульпітом і періодонтитом, через що можуть з’являтися кісти в прикореневій зоні. Крім того, є ризик, що зачаток постійного зуба буде уражений.

Якщо каріозний процес уже почався, то єдиний спосіб зупинити його – відвідати дитячого стоматолога SOC clinic у Дніпрі. Що раніше ви звернетеся, то краще: лікування поверхневого карієсу в дітей проходить набагато легше, ніж лікування глибокого карієсу молочних зубів.

Багато що залежить від домашньої гігієни: правильне чищення зубів і помірне вживання солодощів істотно збільшують шанси, що пломба протримається до моменту природної зміни зубів на постійні.

Пляшковий карієс, як правило, вражає передні 4-6-ті зуби. Його можна розпізнати за коричневими плямами в пришийковій ділянці зуба.

В ідеалі потрібно почати лікування початкового карієсу молочних зубів якомога раніше. Однак і в найскладніших випадках ми успішно проводимо лікування карієсу молочних зубів у дітей раннього віку. Допомагаємо навіть діткам до року за допомогою безпечного методу – лікування в медикаментозному сні під контролем лікаря-стоматолога та цілої анестезіологічної бригади.

Лікування молочних зубів від карієсу – це не просто позбавлення від болю і дискомфорту в моменті (хоча це теж дуже важливо). Це довгостроковий внесок у здорову посмішку дитини в майбутньому: щоб зубний ряд сформувався правильно, необхідно зберегти молочні зуби.

На різних стадіях – по-різному. Наприклад, якщо на емалі з’явилися світлі вкраплення, це свідчить про те, що потрібне лікування початкового карієсу тимчасових зубів.

Середній карієс має вигляд темного коричневого заглиблення на зубі. Глибокий карієс передбачає значне руйнування і потемніння на коронковій частині зуба, коли зачіпаються його глибокі шари.

Провести лікування карієсу молочних зубів у дітей вдома нереально. Сумнівні методи і зволікання завжди призводять до того, що доводиться проводити лікування ускладненого карієсу молочних зубів.

У ваших силах цьому запобігти: регулярно приводьте дитину на профілактичний огляд. А якщо раптом помітили білий карієс молочних зубів, діяти потрібно негайно: запишіться в SOC clinic Дніпро, і ми допоможемо усунути проблему.

Лікування карієсу молочних зубів може проходити як у наркозі, так і без наркозу. Якщо є сумніви, який спосіб підійде саме у вашому випадку, ми завжди допоможемо зорієнтуватися.

Дивлячись на зуб, ви можете помітити обмежену ділянку, де емаль світліша. Це початкова стадія карієсу молочних зубів, і вона обов’язково потребує лікування якомога швидше, поки процес руйнування не зайшов глибоко.