Відбілювання зубів

Відбілювання зубів – естетична процедура, яка допомагає отримати світліший відтінок емалі. Це один із улюблених способів наших пацієнтів, які бажають швидко та безпечно покращити свій зовнішній вигляд! 

Адже прекрасна, біла посмішка – візитна картка людини. 

Ділове партнерство, успішна співбесіда чи романтична зустріч багато в чому залежить від того, яке враження ви справите. Здорова, гармонійна посмішка посилає вашому співрозмовнику сигнал без слів – і він миттєво сприймає вас як доглянуту, привабливу людину.

Сучасна естетична стоматологія пропонує різні варіанти відбілювання. 

Фахівці SOCClinic у Дніпрі допоможуть вам розібратися, який спосіб буде оптимальним для вас.

Види професійного відбілювання зубів

1) Лазерне відбілювання 

Суть процедури: лікар SOCClinic у Дніпрі наносить гель з діючою речовиною, яка активується (каталізується) за допомогою лазерного променя. Кожен зуб обробляється окремо. 

Лазер дозволяє легко контролювати напрямок світла, а не розсіювати його, як при фотовідбілюванні. В результаті ефект білизни досягається швидше. 

2) Фотовідбілювання 

Суть процедури: діюча речовина “запускається” лампою. Залежно від системи відбілювання світло може бути ультрафіолетовим, галогеновим або діодним.

Фотовідбілювання – основний “конкурент” лазерного відбілювання. Обидві процедури схожі за принципом дії та ефектом, який ви можете отримати.

Якщо ви вибираєте фотовідбілювання, рекомендуємо вибирати лампу з холодним світлом (як, наприклад, у системі Beyond Polus). Тим самим ви застрахуєте себе від перегрівання тканин та збережете здорову усмішку.  

3) Хімічне відбілювання 

Суть процедури: на передню поверхню зубів наноситься спеціальний гель, як правило, на основі перекису водню.

Жодних додаткових каталізаторів не застосовується. З одного боку, це виключає ризики, пов’язані із перегріванням зубів. Але з іншого – для досягнення видимого ефекту доводиться наносити на емаль гель із вищою концентрацією активних речовин. З іншого боку, процедура триває довше порівняно з першими двома варіантами.

При неправильній попередній діагностиці та порушенні протоколу процедури це може спричинити дискомфорт, підвищену чутливість зубів та опік м’яких тканин.

Відбілювання зубів у домашніх умовах або професійно у стоматолога SOCClinic в Дніпрі. Що вибрати?

Професійне відбілювання зубів Дніпро

Домашнє відбілювання зубів передбачає самостійне застосування засобів, що освітлюють емаль. До них відносяться:  

 • Відбілювання содою

Сода складається з дрібних твердих частинок, які полірують поверхню зуба, видаляють потемніння і надають світлий відтінок. 

Це дуже небезпечний спосіб! Вже після одного такого сеансу відбілювання м’які тканини ясен ушкоджуються, чутливість зубів зростає. Навіть якщо у вас ідеальні здорові зуби, вони не витримають такого тесту. 

Соду можна порівняти з наждачним папером: вона робить емаль шорсткою. В результаті на ній миттєво осідає наліт, що зводить нанівець естетичний ефект і заразом сприяє швидкому розвитку карієсу. 

 • Відбілюючі пасти 

У порівнянні з першим способом це безпечніший варіант – але потрібно вибирати пасту з розумом. В ідеалі – за рекомендацією вашого стоматолога. 

Головний показник, на який потрібно звернути увагу – індекс абразивності (RDA), що показує, наскільки ефективно паста справляється з видаленням нальоту та пігментації. 

Легку освітлювальну дію має паста з RDA 80-110. При індексі вище 110 ви можете розраховувати на більш яскравий ефект. 

Важливо: такими пастами не можна користуватись постійно! В ідеалі – не частіше 1-2 разів на тиждень. Неприпустимо застосовувати такий спосіб відбілювання при чутливих зубах, тріщинах та сколах на емалі. 

Відбілюючі пасти можуть висвітлити емаль на 2-3 тони.

 • Відбілюючі смужки

З одного боку, сертифікована продукція не принесе шкоди, якщо ви правильно підібрали їх і суворо дотримуєтеся всіх інструкцій.

Але практика показує, що знайти відповідний варіант із першого разу самостійно майже нереально. Комусь потрібні більш щадні смужки, комусь більш сильнодіючі. 

І якщо ви просто не отримали видимого відбілювання – можете вважати, що вам пощастило. У ряді випадків людина може зіткнутися з опіком слизової оболонки через занадто агресивні речовини у складі смужок. 

На наш професійний погляд, такі експерименти з усмішкою надто небезпечні. 

Але якщо ви все-таки зважитеся на смужки, що відбілюють, пам’ятайте: при перших неприємних відчуттях потрібно відразу ж припинити використовувати смужки!

На відміну від домашніх методів відбілювання, де фінальний результат – багато в чому питання удачі, професійне відбілювання передбачає більше контролю. Досить сказати лікареві SOCClinic у Дніпрі, який ефект вам потрібен: яскрава, біла посмішка або м’якше, природне освітлення на кілька тонів – і ви можете бути впевнені, що отримаєте те, що хотіли, з мінімальною похибкою або без неї.

Відбілювання у стоматологічній клініці – найбезпечніший варіант. Ми використовуємо перевірені методи з дотриманням протоколу і вся продукція в клініці має необхідні сертифікати якості.

Який би вид професійного відбілювання ви не вибрали, протягом усієї процедури лікар стежить за тим, щоб ваша усмішка була в безпеці та за необхідності коригує налаштування. 

Нарешті, потрібно розуміти: жодна, навіть найкраща паста, що відбілює, не дозволяє отримати освітлення на 10-12 тонів.

Якщо ви замислюєтеся про радикальне перетворення посмішки, рекомендуємо вам професійне відбілювання: це найпростіший і найбезпечніший шлях до шикарного результату.

Лазерне чи фотовідбілювання зубів: що вибрати?

Остаточне рішення приймаєте ви разом із лікарем.  

Завдання SOCClinic у Дніпрі – підібрати той вид відбілювання, який підійде пацієнту залежно від стану зубів та особливостей будови емалі. Це дозволить досягти головного – сяюча, біла, здорова посмішка, на яку хочеться дивитися знову і знову!

Переваги лазерного відбілювання зубів

1) Висока якість відбілювання: за невеликий проміжок часу можна отримати значний ефект освітлення.  

2) Тривалий результат. Порівняно з іншими видами відбілювання, він зберігається довше: від 1.5 років і довше. Для порівняння: ефект фотовідбілювання найчастіше триває близько року. 

3) Мінімальна тривалість процедури. Лазерний промінь – це “концентроване” світло, здатне дбайливо і в той же час інтенсивно діяти на емаль. Під таким потоком світла діюча речовина робить свою роботу набагато швидше! На один зуб йде близько 2-3 хвилин. 

4) Профілактика карієсу. Лазерний промінь має знезаражувальні властивості і допомагає боротися зі шкідливими бактеріями. 

5) Комфорт під час процедури. Лазерне відбілювання – безболісна процедура. Наші пацієнти з чутливістю зубів високо оцінюють її та із задоволенням рекомендують своїм близьким та друзям.

6) Безпека. Лазерне відбілювання не стоншує емаль і не шкодить слизовим оболонкам. Лікар SOCClinic у Дніпрі підбирає параметри дії індивідуально: весь процес знаходиться під контролем, що гарантує вам безпечний шлях до естетики.

Етапи проведення процедури лазерного відбілювання зубів у Дніпрі

Лазерне відбілювання зубів: етапи

Відбілювання зубів вимагає попередньої підготовки – огляду та професійного чищення зубів, щоб позбавитися від застарілого нальоту та зубного каменю. 

Далі починається сама процедура: 

 • пацієнту надягають ретрактор для фіксації рота з комфортним положенням 
 • ясна і слизові оболонки ізолюють від впливу лазера за допомогою спеціального захисту, на очі одягають окуляри 
 • на чисту емаль наноситься шар гелю 
 • лікар SOCClinic в Дніпрі починає обробляти кожен зуб за допомогою лазера, який активує компоненти гелю. При цьому ви не відчуваєте жодного болю, печіння тощо.
 • після цього на емаль наноситься мінералізуючий гель, який зміцнює тканини зуба.

Кому можна, а кому не можна проводити відбілювання зубів?

Показання до процедури:  

 • бажання мати світліші зуби
 • легкі форми флюорозу (захворювання, викликане надлишком фтору в організмі, проявляється у вигляді білих плям на поверхні емалі)
 • пігментація різного походження
 • вікові зміни зубів (вони набувають жовтого або коричневого відтінку)
 • “тетрациклінові зуби” (сіро-коричнева емаль, викликана тривалим прийомом антибіотиків тетрациклінового ряду)

Протипоказання:

 • захворювання ясен та тканин пародонту
 • вік до 18 років 
 • вагітність та лактація 
 • алергія на компоненти гелю, що відбілює (перекис водню і т.д.)
 • ряд захворювань (онкологія, епілепсія, розлади психіки тощо)

Примітка: при незадовільному стані ротової порожнини (наліт, зубний камінь тощо) відбілювання проводити не можна. Спочатку потрібно вирішити наявні проблеми – тобто провести професійну гігієну порожнини рота.

Важливо: штучні матеріали не змінюють кольору. Тому, якщо ви плануєте пломбування зуба або реставрацію, спочатку потрібно провести відбілювання – і потім підбирати правильний відтінок матеріалу.

Прайс: вартість відбілювання зубів у SOCClinic

Найменування Вартість, грн

Терапія

Комплексна професійна гігієна порожнини рота (гігієніст) 2000 грн
Лікування карієсу від 1600 грн
Лікування карієсу з відновленням коронки зуба від 2000 грн
Естетична реставрація зуба фотоплімерним матеріалом від 2500 грн
Лікування клиноподібного дефекту  від 1000 грн
Відбілювання американською системою Beyond Polus (одна щелепа) від 2500 грн
Лазерне відбілювання Picasso Lite (одна щелепа) від 2500 грн
Первинне ендолікування одноканального зубу від 6000 грн
Повторне ендолікування одноканального зубу від 7500 грн
Первинне ендолікування двоканального зубу від 8000 грн
Повторне ендолікування двоканального зубу від 9500 грн
Первинне ендолікування трьохканального зубу від 10000 грн
Повторне ендолікування трьохканального зубу від 11500 грн
Первинне ендолікування чотирьохканального зубу від 13000 грн
Повторне ендолікування чотирьохканального зубу від 14500 грн
Комп’ютерна анестезія 600 грн

 

Поширені питання

На сьогоднішній день лазерне відбілювання у Дніпрі – найкращий вибір для білосніжної, гарної посмішки. Відсутність болю, безпека для емалі, швидкість процедури, висока точність впливу та бездоганний результат – за всіма параметрами даний вид відбілювання перевершує інші варіанти.

Безпечним видом відбілювання вважається як лазерне, так і фотовідбілювання – найголовніше, дотримуватись чіткого протоколу процедури та проводити її у компетентного фахівця, якому Ви довіряєте, наприклад: SOCClinic у Дніпрі.

До професійних видів відбілювання відносяться хімічне, лазерне та фотовідбілювання.  

У першому випадку гель з речовиною, що діє, наносять на поверхню емалі, не використовуючи ніяке інше обладнання. Зараз цей метод застосовується рідше, ніж решта два.

Лазерне відбілювання передбачає, що гель активується за допомогою лазерного променя. При фотовідбілюванні каталізатором стає світло лампи.

Відповідний варіант ви можете підібрати разом зі стоматологом SOCClinic у Дніпрі, з урахуванням плюсів і мінусів кожного способу.

Вартість процедури залежить від виду відбілювання, бажаного ефекту, вихідних даних пацієнта та досвіду лікаря. 

У SOCClinic Дніпро ціна на послугу варіюється від 2000 до 3000 грн. за одну щелепу.

SOCClinic у Дніпрі рекомендує проходити відбілювання зубів не частіше ніж раз на рік. Насправді багатьом пацієнтам вдається підтримувати білизну емалі довше: термін між сеансами відбілювання може становити кілька років.

Це залежить від бажаного ефекту; в середньому процедура лазерного відбілювання займає трохи більше 30 хвилин. Фотовідбілювання за допомогою холодного світла Beyond Polus (США) триває близько 45 хвилин.

SOCClinic у Дніпрі зробить все, щоб результат був максимально близьким до того, що ви хочете отримати. Але замовити колір з точністю 100% неможливо.  

Тут є маса нюансів: наприклад, емаль сіро-коричневого відтінку піддається відбілюванню гірше, ніж зуби жовтого кольору, а ікла освітлюються гірше, ніж різці.

Тому щоб сказати, на скільки тонів вдасться провести відбілювання, потрібна особиста консультація. Спираючись на свій досвід та оцінюючи поточний стан зубів, лікар розповість, на який ефект можна розраховувати у вашому випадку.

Остаточний результат після відбілювання ви побачите приблизно через 1,5-2 тижні.

В середньому стійкий результат зберігається 1-1,5 року, при цьому багато пацієнтів зберігають білизну зубів і довше. Через деякий час зуби починають темніти поступово, на 1-2 тони: різких змін не буде. 

Багато залежить від особливостей емалі, гігієни порожнини рота, способу життя та звичок (наприклад, у курців посмішка темніє швидше).

Вартість відбілювання у Дніпрі складає від 2000 грн. за одну щелепу.