Профілактика та лікування карієсу в Дніпрі, пломбування зуба

Пломбування – процедура, спрямована на відновлення цілісності зуба після лікування карієсу або пульпіту. Завдяки цьому запобігається подальше руйнування зуба і повторне інфікування.

Фахівці SOC clinic у Дніпрі використовують сучасні матеріали для пломбування зубів і найкращі технології, з якими вся процедура проходить комфортно, без болю і стресу. З вами працюють професіонали високого рівня, готові подарувати вам бездоганний результат.

Показання та протипоказання для пломбування зубів

Показання:

  • середній і глибокий карієс
  • відновлення цілісності зуба після лікування каналів
  • заміна старої пломби, що втратила свої функціональні характеристики

Протипоказання:

  • руйнування коронкової частини зуба більш ніж на третину 
  • бруксизм
  • алергія на матеріал пломби
  • наявність кардіостимулятора (якщо йдеться про світлотвердну пломбу)

Види пломбування зубів

Пломбування зубів може бути тимчасовим і постійним.

  • Тимчасова пломба служить для того, щоб запобігти потраплянню мікроорганізмів і їжі в порожнину зуба на проміжному етапі лікування. У середньому її носять 3-7 днів. 
  • Постійна пломба, як випливає з назви, призначена для того, щоб остаточно відновити анатомію зуба, повернути правильну функцію та естетику.

Також пломбування зубів розрізняється за використовуваними матеріалами.

  • Фотополімерна (світлова) пломба – на сьогоднішній день один з найкращих варіантів, який відрізняється надійністю, міцністю, естетичністю. Затвердіння пломби відбувається під впливом УФ-випромінювання.
  • Хімічна пломба твердне завдяки хімічній реакції між компонентами матеріалу. Ціна на пломбу в цьому разі нижча, але й естетичні властивості не такі вражаючі, як у світлової. Для виготовлення тимчасової пломби, як правило, використовують саме цей варіант

Навіщо міняти пломбу, якщо нічого не турбує? І більше корисних факторів ви почуєте від лікаря клініки SOCClinic у Дніпрі.

Інструменти для пломбування зубів, які використовують фахівці клініки SOCclinic у Дніпрі

Сучасне пломбування – тонка робота, що вимагає уважності та вміння відтворювати анатомічні особливості зуба з високою точністю. Для цього стоматолог використовує набір спеціальних інструментів: шпателі, штопфери, гладилки, інструменти для амальгами, матриці, шліфувальні смужки, штрипси.

Етапи пломбування зубів

  • Очищення зубів від нальоту 
  • Знеболювання
  • Ізоляція зуба, що підлягає лікуванню, за допомогою кофердама: він захистить зуб від потрапляння слини і хвороботворних мікроорганізмів 
  • Механічна та антимікробна обробка
  • Заповнення порожнини пломбувальним матеріалом 
  • Формування правильної анатомічної форми зуба
  • Полірування пломби

Рекомендації після пломбування зубів від фахівців SOCclinic у Дніпрі

Відразу після лікування рекомендується:

  1. Утриматися від прийому їжі мінімум на 2 години
  2. Пережовувати їжу на протилежному боці
  3. Стежити, щоб температура їжі була помірною 
  4. Дотримуватися звичних правил гігієни і чистити зуби двічі на день (рухи мають бути максимально дбайливими)

У перші дні ви можете помітити низку змін: наприклад, після пломбування зуб реагує на гаряче. На даному етапі це нормальна реакція: за кілька днів неприємні відчуття зменшаться й остаточно зникнуть.

Іноді зуб після пломбування реагує на холод: тут справедливі ті ж самі рекомендації.

Однак якщо реакція на вплив температури триває тиждень і більше або посилюється з часом, обов’язково зверніться до стоматолога.

Якщо ви відчули шорсткий зуб після пломбування, це також привід запланувати візит до лікаря. Фахівці SOC clinic у Дніпрі нададуть Вам висококваліфіковану допомогу. Пломба має бути гладкою і добре відполірованою, щоб до неї не прилипали частинки їжі.

Часті запитання

Якщо у вас після пломбування болить зуб під час жування або в стані спокою, це може бути варіантом норми. Адже в процесі лікування відбувається вплив на емаль, дентин і прилеглі здорові тканини зуба: стоматолог побічно на них впливає, що іноді тягне за собою деякий дискомфорт. Будьте готові до того, що знадобиться час для природного відновлення тканин.

Крім того, біль після пломбування зубів може бути результатом неякісно виконаної роботи (тканини, уражені карієсом, були видалені не повністю або пломбувальний матеріал нещільно прилягає до тканин).

У легких випадках відразу після лікування болю не буде зовсім. У складніших випадках процедура пломбування зуба спричиняє больові відчуття, які зберігаються протягом 3-5 днів, іноді – трохи довше.

Якщо біль спричиняє незручність і терпіти його неможливо, прийміть знеболювальне (конкретний засіб порекомендує ваш стоматолог). Крім того, вплив холоду може полегшити больовий синдром: прикладіть холодний компрес із зовнішнього боку щоки та залиште його на кілька хвилин.

Ціна пломбування зуба варіюється залежно від кількох чинників: глибина ураження зуба, матеріал, з якого виготовлено пломбу на зуб, а також досвід і кваліфікація стоматолога-терапевта, який виконує роботу.

На первинній комплексній консультації ми проведемо повну діагностику і відразу ж повідомимо вам ціни на пломби у вашому випадку.

Орієнтовну вартість пломбування зуба можна дізнатися в розділі “Прайс”.

У перші дні ви можете приймати знеболювальне, рекомендоване вашим лікарем. Однак якщо симптоми не зменшуються (або навіть посилюються) протягом двох тижнів, обов’язково зверніться по допомогу: пломба на зуби не повинна давати такого ефекту.

Так, на жаль, у деяких випадках таке відбувається. Поставити пломбу – не завжди дорівнює “позбутися хворобливих відчуттів одразу”, оскільки потрібен певний період реабілітації після лікування.

Ви можете помітити, що в перший час болять ясна після пломбування зуба, або після пломбування зуба з’явилася чутливість зуба. Це нормальне явище.

У середньому – 3-5 днів, у рідкісних випадках – до 2 тижнів.

Фахівці в SOC clinic Дніпро рекомендують утриматися від паління якомога довше, щонайменше – 2-3 години, а краще протягом кількох днів після того, як ви ходили запломбувати зуб.

Приймати їжу дозволяється не раніше, ніж через 2 години після лікування. Насамперед це дасть змогу матеріалу остаточно затвердіти й зафіксуватися в порожнині рота.

Крім того, через анестезію під час пломбування зубів є певний ризик травмувати м’які тканини під час жування: внаслідок низької чутливості ви не можете повністю контролювати свої рухи.

У перші дні після лікування не можна пережовувати їжу на тому боці, де встановлена пломба. Також не рекомендуємо вживати жорстку, грубу, липку їжу, користуватися жувальною гумкою, їсти занадто гарячу або занадто холодну їжу.

Відповідь залежить від виду пломби. Наприклад, світлова фотополімерна пломба на зуби не накладає жодних обмежень у плані пиття. А ось матеріалу пломби з хімічних композитів потрібен певний час для остаточної усадки – вода та інші рідини можуть завадити цьому.

Ні, зовсім не обов’язково: у багатьох випадках ви можете просто встановити пломбу на зуб і забути про це буквально через кілька годин.

Перш ніж запломбувати зуби, проводять місцеве знеболювання: воно дає змогу провести лікування комфортно й абсолютно безболісно.

У SOC clinic Дніпро використовується сучасна комп’ютерна анестезія, яка з високою точністю визначає, в яку ділянку необхідно ввести препарат-анестетик. А отже, ви застраховані від стресу і хворобливих відчуттів.

Залежно від техніки, яку використовує стоматолог, процес пломбування відрізняється. Наприклад, фотополімерні пломби застигають під впливом ультрафіолетового випромінювання, а склоіномерна пломба набуває своєї форми завдяки реакції кислоти і скла під час їх змішування.

Детальніше про види пломб і про те, як вони використовуються, див. у розділі “Види пломбування зубів”.