Лазерне відбілювання зубів: етапи

Пластика м’яких тканин у стоматології SOC clinic Дніпро – це корекція вроджених або набутих дефектів ясен хірургічними методами. У процедури є і друга назва, гінгівопластика.

Ідеальна посмішка – це не тільки білі зуби, а й здорові, рожеві ясна з рівними краями, без запалень. Крім естетичної складової, ясна виконують низку важливих функцій: допомагають утримувати зуб на місці, захищають його корінь від зовнішнього впливу.

Коли проводиться гінгівопластика?

Пластика ясен передніх зубів необхідна в разі ясенної посмішки, коли ясна виступають більш ніж на 2 мм від верхньої губи. Така пластика ясен передбачає видалення надлишкового обсягу ясен і формування нового, естетичного контуру в зоні посмішки.

Під час імплантації один із важливих етапів – робота з м’якими тканинами. Лікар формує контур ясен, які підтримуватимуть імплант у правильному положенні та щільно прилягатимуть до нього, у такий спосіб унеможливлюючи потрапляння рідини та їжі до штучного кореня.

Під час лікування пародонтальних кишень також потрібна пластика м’яких тканин.

Дуже часто необхідність процедури пов’язана з опущенням ясен і оголенням кореня зуба – рецесією.

Рецесія ясен

Рецесія ясен – патологічний процес, за якого оголюються шийка і корінь зуба. Зуб виглядає довшим, ніж сусідні, стає чутливим: ви відчуваєте біль від холодного, солодкого, кислого. 

Згодом може виникнути карієс кореня зуба. У запущених випадках рецесія ясен загрожує повною втратою зуба.

Чому виникає рецесія ясен? 

 • погана гігієна порожнини рота й утворення зубного каменю
 • захворювання ясен: гінгівіт, пародонтит 
 • постійне травмування слизової (наприклад, у разі використання занадто жорсткої зубної щітки)
 • неправильний прикус і як наслідок – нерівномірне навантаження під час жування 
 • вікові зміни (природний спад тканин із віком)

Гінгівопластика при рецесії ясен дає змогу виправити цей недолік.

Вибір відповідного методу здійснюється після очної консультації та діагностики. Стоматологи SOC clinic у Дніпрі детально розкажуть про можливі варіанти, їхні плюси і мінуси, і дадуть необхідні рекомендації.

Види ясенної пластики

 • Клаптева пластика ясен

Суть процедури: лікар робить розріз у ділянці ясен, формує клапоть і видаляє пошкоджені тканини: вони не можуть прилягати до зуба щільно. Видаляється все непотрібне: тверді та м’які відкладення, патогенна мікрофлора, омертвілі тканини. Після цього клапоть повертають на місце і накладають шви.

 • Нарощування ясен із використанням штучних матриць або мембран

Лікар фіксує на уражену ділянку ясен колагенову матрицю або мембрану, яка відіграє роль каркаса і має високу біосумісність. Власні м’які тканини починають активно розростатися – і таким чином відновлюється потрібний обсяг.

 • Пересадка слизової з донорської ділянки

У разі нестачі м’яких тканин можна трансплантувати їх з іншої ділянки ротової порожнини. Найчастіше це піднебіння: його слизова оболонка за своїми характеристиками схожа на м’які тканини ясен + воно добре регенерує (відновлюється) і не постраждає після операції.

Під місцевою анестезією лікар викроює клапоть поруч із зубом, очищає простір під ним: прибирає наліт, залишки їжі, запалені тканини. Після очищення клапоть повертається на вихідне місце і зверху покривається клаптем тканини з піднебіння. Пересаджена тканина фіксується швами.

Показання до гінгівопластики

Показання: 

 • наявність пародонтальних кишень
 • рецесія ясен і оголення шийки та кореня зуба 
 • імплантація і необхідність створити правильний контур ясен, що нічим не відрізняється від природного 

Протипоказання: 

 • порушення згортання крові
 • цукровий діабет у стадії декомпенсації, серцево-судинні та інші хронічні захворювання у стадії загострення
 • ГРВІ, грип
 • запалення ясен 
 • вогнища карієсу
 • незадовільний гігієнічний стан (спочатку проводиться професійне чищення зубів)

Процес підготовки до пересадки ясен у SOC clinic Дніпро

Пластика м'яких тканин у стоматології Дніпро. Встановлення зубних імплантів

Підготовчий етап передбачає лікування всіх вогнищ карієсу, усунення всіх запалень (гінгівіт, стоматит тощо), а також проведення процедури професійної гігієни. Лікар з’ясує, який метод анестезії підійде вам, чи немає алергії на певні препарати.

Якщо зміни в структурі ясен спричинені проблемами з прикусом, попередньо проводиться ортодонтичне лікування.

Тривалість операції з пластики ясен – у середньому 1-2 години.

Післяопераційний період. Рекомендації лікаря SOC clinic у Дніпрі

 • У перші 2 години після процедури не можна вживати їжу і напої
 • Уникайте травмування ділянки операції: не намагайтеся її самостійно промити, не торкайтеся язиком
 • Приймайте знеболювальний препарат, рекомендований лікарем 
 • Через 3-4 години можна прикласти холод до місця операції: тримайте компрес 5 хвилин, потім приберіть на 5 хвилин. Повторити кілька разів
 • Продумайте раціон на перші дні: їжа має бути м’якою, кімнатної температури

У перші 3-4 доби може зберігатися болючість, набряклість. Якщо симптоми тривають довше і не зменшуються, обов’язково повідомте про це свого лікаря.

Через 7-10 днів шви знімають. Остаточне відновлення настане приблизно через 3 місяці. 

Прискорити процес загоєння можна за допомогою сучасних технологій, які ми застосовуємо в SOC clinic Дніпро: плазмотерапія, введення гіалуронової кислоти, лазерне лікування.

Прайс: ціни на пластику м'яких тканин у SOC clinic Дніпро

НайменуванняВартість, грн

Хірургія

Плазмотерапія PRGF згустокот 15000 грн
Синусліфтинг закритийот 7000 грн
Малоінвазивний синусліфтингот 10800 грн
Синусліфтинг відкритийот 15000 грн
М’якотканинна пластикаот 6000 грн

Часті запитання

Вартість пластики ясен можна озвучити остаточну ціну після очного огляду і діагностики лікаря в SOC clinic Дніпро, коли стане відомий обсяг майбутніх робіт.

Зазвичай період відновлення після пластики м’яких тканин ясен займає 1-2 тижні, у рідкісних випадках – 3-4 тижні за суворого дотримання всіх рекомендацій лікаря.

У середньому процедура пластики м’яких тканин порожнини рота в клініці SOC clinic Дніпро займає 1-2 години.

Показання до пластики ясен бувають естетичними і функціональними. У першому випадку вони пов’язані тільки з вашим бажанням отримати більш гармонійну посмішку. Наприклад, за так званої “ясенної посмішки”, коли ясна оголюються надлишково (понад 1-2 мм), ми можемо порекомендувати пластику верхніх ясен.

Функціональні показання стосуються здоров’я зубів і їхніх функціональних можливостей. Так, пластика м’яких тканин навколо імплантатів необхідна не тільки для красивого, рівного краю, а й для того, щоб імплант міцно закріпився на своєму місці. А під час пластики рецесії ясен і лікування пародонтальних кишень ідеться про збереження зуба: пластика ясен запобігає його розхитуванню і випаданню.

Такий підхід не можна вважати правильним. Пластика ясен під час імплантації проводиться до встановлення імпланта або одночасно з ним, щоб штучний корінь зміг нормально прижитися: якщо м’яких тканин недостатньо, зростає ризик його відторгнення.

Як проходить пластика ясен? Пластика контуру ясен може здійснюватися різними способами: з використанням клаптевої техніки, за допомогою саморозсмоктувальних мембран або з пересадкою тканин. Вибір відповідного методу залежить від конкретного поставленого діагнозу лікарем у SOC clinic Дніпро, цілей пластики слизової порожнини рота, подальших планів (наприклад, встановлення імпланта).

Відчуття у кожного пацієнта індивідуальні. У середньому біль минає через 2-3 дні, але деякий дискомфорт зберігається до 2 тижнів.

Так, але виключно на ранньому етапі, коли процес убутку м’яких тканин тільки почався і коріння оголилося незначно.

Для цього лікар у SOC clinic Дніпро призначить вам протизапальну терапію і проведе професійну чистку зубів, щоб прибрати наліт і зубний камінь. Також важливо приділяти велику увагу домашній гігієні: за необхідності наші фахівці скорегують догляд, порекомендують перевірені зубні пасти і щітки.

Рецесія ясен – це не тільки естетична проблема. Перш за все, оголений корінь зуба стає гіперчутливим до будь-якого впливу (гаряче, холодне, солодке, кисле). Також зростає ризик розвитку карієсу, розхитування зуба і в кінцевому рахунку – його втрати.

Самі по собі ясна не можуть піднятися, і не існує жодних способів “виростити” їх, не вдаючись до операції. Пластика контуру ясен під керівництвом стоматолога-хірурга в SOC clinic Дніпро – єдиний шлях, який допоможе домогтися правильної естетики й усунути функціональні проблеми (чутливість зуба, розхитування тощо).

Опущення ясен – сигнал про те, що м’які тканини з якоїсь причини травмуються. Це може бути неправильна гігієна і занадто агресивне чищення зубів, скупчення зубного каменю за відсутності професійного чищення у стоматолога, а також патології прикусу.

Опущення ясен призводить до підвищеної чутливості зубів: практично будь-яке приймання їжі стає випробуванням, оскільки оголені корені зубів болісно реагують на це. Крім того, опущення ясен призводить до того, що зуби починають розхитуватися і, якщо не вжити жодних заходів, випадають.

Насамперед потрібно знайти причину – чому м’які тканини зменшуються – а потім усунути її. Наприклад, якщо справа в неправильному прикусі, знадобиться допомога лікаря-ортодонта. Далі фахівці SOC clinic Дніпро підберуть для вас відповідний хірургічний метод закрити рецесію.

Через особливості будови молочних зубів дуже легко пошкодити м’які тканини, а також травмувати зачатки постійних зубів. У гіршому випадку виникає запалення через те, що в ранку потрапляє інфекція. Тому SOC clinic Дніпро категорично не рекомендує видалення молочних зубів поза стоматологією.

На щастя, давно в минулому часи, коли видалення молочних зубів у дитини асоціювалося з болем і стресом. Завдяки сучасним технологіям і професіоналізму дитячих стоматологів SOC clinic у Дніпрі процедура проходить максимально комфортно.

Для знеболювання ми використовуємо комп’ютерну анестезію STA: вона автоматично розраховує, в яку саме ділянку потрібно ввести препарат. Анестетик спрацьовує швидко, і ви можете бути спокійні: під час процедури дитина не відчує жодного болю.