Loading...
Комп'ютерна томографія
(КТ) у SOCclinic

Ортопантомограма. Діагностики та рентген щелепи.
Панорамний знімок зубів Дніпро правий берег.

Комп'ютерна томографія

– сучасний спосіб діагностики, що став «золотим стандартом» як для дорослих, так і для дітей. 

Ідеальна посмішка починається із правильного, повного обстеження. В рамках комплексної консультації ми проводимо внутрішньоротовий огляд і одразу робимо КТ-знімок, який дає повну інформацію про стан усієї зубощелепної системи.

Таке докладне дослідження відкриває максимальні можливості для корекції посмішки, зберігає ваш час та зберігає результат на десятиліття.

Комп'ютерна томографія зубів у Дніпрі. Лікування карієсу молочних зубів у дітей.
Комп'ютерний томограф, знімок зубів у 3д Дніпро

Про апарат

Ми використовуємо систему 3D візуалізації Planmeca ProMax® 3D Classic (Фінляндія), в якій реалізується принцип «Все в одному». Інакше кажучи, за допомогою апарату можна робити різні види знімків відповідно до діагностичної мети. 

Конструкція КТ-апарату повністю відповідає нормам безпеки. Завдяки технології Planmeca Ultra Low Dose™ пацієнт отримує мінімальне променеве навантаження, яке можна порівняти зі звичним круговим знімком щелепи – або навіть менше, ніж у нього!

При цьому зберігається висока якість зображення, яка дозволяє лікареві побачити найдрібніші деталі та грамотно планувати лікування.

Види діагностики зубів та порожнини рота

На сьогоднішній день у стоматології використовується два види знімків: 

  • Ортопантомограма (ОПТГ, панорамний знімок зубів) – рентген-дослідження, яке дозволяє отримати двомірне зображення ротової порожнини пацієнта.
  • КТ-дослідження – тривимірна модель усієї зубощелепної системи, незамінна при комплексній корекції посмішки. Якщо ви плануєте хірургічне лікування (наприклад, видалення зубів або імплантація), лікування зубних каналів, виправлення прикусу або протезування, комп’ютерна томографія – незамінний помічник для лікаря.

Обидва види знімків ви можете зробити безпосередньо у нашій клініці.

Комп'ютерна томографія зубів у 2 д і 3 д зображення ротової порожнини

Переваги КТ зубів

Порівняно зі звичайним рентгеном зубів у Дніпрі
комп’ютерна томографія має низку переваг: 

КТ зубів у 2d і 3d проекції

Повна діагностична картина: зображення у трьох проекціях дозволяє побачити те, що приховано на 2D знімку

Висока точність зображення КТ знімку

Бездоганна точність. КТ-знімок дає вичерпну, неспотворену інформацію навіть у випадках, коли пацієнту важко зберігати нерухомість.

Комп'ютерна томографія для дітей

Безпека. Апарат можна використовувати навіть для діагностики дітей!

Одна з переваг комп'ютерної томографії зубів кт - швидкість знімка

Швидкість дослідження. Лише кілька секунд - і знімок готовий!

Коп'ютерної томографії зубів швидко і безболісно

Комфорт для пацієнта

Показання та протипоказання до КТ

Ми рекомендуємо пройти КТ-обстеження у таких випадках: 

  • підготовка до імплантації: вимірюємо висоту та ширину альвеолярного відростка в області передбачуваної операції, перевіряємо стан кісткової тканини та визначаємо, чи потрібна пацієнтові кісткова пластика 
  • ендодонтичне лікування: досліджуємо стан коренів та каналів, визначаємо їх число, контролюємо якість пломбування каналів
  • хірургічне лікування: визначаємо положення ретинованих та дистопованих зубів, щоб видалення та загоєння пройшли максимально м’яко
  • корекція прикусу: розраховуємо, в якому напрямку необхідно переміщати зуби, визначаємо, чи потрібно видаляти зуби, щоб усунути скупченість і зробити гармонійною посмішку 
  • гнатологія: дивимося, в якому стані скронево-нижньощелепний суглоб (актуально при скаргах на клацання щелепи)
  • дитяча стоматологія: перевіряємо, чи є патології розвитку всієї зубощелепної системи, плануємо терапевтичне/хірургічне/ортодонтичне лікування, щоб вчасно скоригувати проблеми та забезпечити сприятливі умови для постійних зубів

Єдине протипоказання до процедури – вагітність та лактація. 

Етапи проведення процедури

Дослідження проходить дуже просто та швидко: 

Етапи кт зубів

Пацієнт перебуває у положенні стоячи і кладе підборіддя на спеціальну опору. Голова фіксується нерухомо.

Стріла, що показує напрямок переходу від одного етапу до другого
кт щелепи зуба займає 10-20 секунд

Лікар виставляє налаштування, і процедура починається. Апарат здійснює кругові рухи навколо голови пацієнта – у цей час рухатися не можна. Діагностика займає близько 10-20 секунд.

Пунктирна стріла, показує напрямок переходу від одного етапу проведення КТ до іншого
3д знімок зуба за помірною ціною

Після закінчення дослідження лікар скаже вам, що можна рухатися та прибирати голову з майданчика апарату

Діагностика зубів Дніпро:
ціни на SOCclinic

Актуальна інформація про ціни на КТ щелепи та
панорамний знімок зубів у Дніпрі (правий берег): 

Найменування Вартість, грн

Діагностика

Первинна комплексна консультація головного лікаря (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок/панорамний знімок), складання плану лікування) 2500 грн
КТ-знімок двох щелеп 1000 грн
КТ-знімок СНЩС два суглоба у двох положеннях 1350 грн
Панорамний знімок (ортопантомограма) 500 грн

Часті питання

Діагностика зубів у Дніпрі – комплекс заходів, які допомагають оцінити стан усієї зубощелепної системи. Це передбачає не лише огляд у лікаря, але й дослідження за допомогою мікроскопа, внутрішньоротового сканера, КТ та інших інструментів, щоб виявити приховані проблеми.  

Ми, стоматологи, не оперуємо поняттями «краще» чи «гірше». Найголовніше – з якою метою проводиться те чи інше дослідження. 

Можливості КТ набагато ширші: 3D знімок зубів у Дніпрі дає вичерпну інформацію, яка допоможе провести найскладніше лікування з високою точністю. Ортопантомограма менш інформативна, але в деяких випадках її достатньо.

Це синоніми: комп’ютерна томографія дає тривимірне (3D) зображення.  

Панорамний знімок плоский: можна побачити стан зубів та тканин лише у двох площинах. Для порівняння: уявіть, що ви бачите фотографію кімнати, де стоїть шафа. Ви чудово бачите, яка це шафа, але що знаходиться за нею – невідомо. 

3D знімок допомагає глянути на зубощелепну систему з трьох сторін і побачити можливі приховані порушення. Це тривимірне зображення, яке можна рухати, розглядати на ньому деталі, недоступні для неозброєного ока. 

Ці поняття відносяться до того самого дослідження: панорамний знімок зубів у Дніпрі роблять за допомогою рентгена.  

Формально немає перешкод, але наскільки це доцільно? Без рекомендації лікаря ви не знаєте точно, який саме знімок вам необхідний – є ризик втратити час та сили.   

Хоча ми говоримо, що КТ зубів у Дніпрі – найінформативніший спосіб, іноді можна обійтися класичним рентгеном щелепи.

Тому оптимальний варіант – проконсультуватися з лікарем і того ж дня пройти обстеження. У нашій клініці є така можливість: SOCclinic оснащена найновішим обладнанням, тому вам не потрібно їхати нікуди додатково.

Ціни на панорамний знімок зубів у Дніпрі (правий берег) варіюються. У SOCclinic вартість складає 500 грн.  

Панорамний знімок зубів та всієї щелепи ви завжди можете зробити у нашій клініці. Також тепер нашим пацієнтам у Дніпрі доступно КТ зубів: актуальна інформація розміщена вище в розділі «Ціни». 

Комп’ютерна томографія – абсолютно безпечне дослідження як дорослих, так дітей. Протипоказань у неї практично немає. Ми рекомендуємо утриматися від КТ вагітним – ось і всі обмеження!  

Мабуть, немає жодної галузі стоматології, де не використовують комп’ютерну томографію: хірургія та імплантація, ортодонтичне лікування, терапія, лікування каналів, протезування, дитяча стоматологія. У всіх цих випадках тривимірний знімок надає неоціненну допомогу. 

Коли ви вперше приходите до нас, в рамках комплексної консультації ми одразу проводимо вам КТ, щоб безпосередньо оцінити поточний стан зубів, ясен, кісткової тканини та зрозуміти, який обсяг роботи має бути.

Завдяки цьому вже на первинній консультації ви отримаєте готовий план лікування із послідовно розписаними кроками. 

Так, такі конструкції не є протипоказанням.  

Так, дослідження цілком безпечне для дитячого організму. Апарат, який ми використовуємо, передбачає малі дози опромінення: теоретично можна робити КТ кілька разів – і це не зашкодить здоров’ю!  

Тривимірний знімок допоможе дитячому стоматологу правильно планувати терапевтичне лікування, хірургічне лікування та корекцію прикусу у дітей 7-14 років.