Эндодонтическое лечение каналов зубов в Днепре

Ендодонтичне лікування, або лікування каналів зуба – напрям у терапевтичній стоматології, який дає змогу зберегти зуб, уражений глибоким карієсом. Також він допомагає в разі запальних процесів і травм зуба.

Навіщо лікувати кореневі канали зубів?

Ми виходимо з того, що за можливості потрібно зберігати природні зуби: це найбільш фізіологічний і природний для людини варіант. Видалення – крайній захід, і, якщо є шанс уникнути цього, наші фахівці в SOCclinic Дніпро зроблять для цього все можливе.

У дітей лікування каналів молочних зубів теж проводиться: це необхідно, щоб вони не випали завчасно. У майбутньому це помітно позначиться на формуванні правильного прикусу в дитини.

Не варто також забувати, що вартість лікування каналів зуба нижча, ніж проведення імплантації або протезування.

Таким чином, відразу кілька аргументів говорять на користь лікування каналів зубів.

Найголовніше – щоб процедуру виконували досвідчені фахівці, які розбираються у всіх тонкощах. У SOC clinic працюють висококласні професіонали, які проведуть всі маніпуляції якісно і подарують вам бездоганний результат.

Показання та протипоказання до лікування

Лікування каналів зубів під мікроскопом у Дніпрі

Показання до лікування каналу зуба під мікроскопом:

 • пульпіт
 • гострий і хронічний періодонтит
 • підготовка до протезування
 • переліковування після неякісного ендодонтичного лікування
 • серйозні травми зуба


Протипоказання: 

 • поздовжній перелом кореня зуба
 • наявність кісти

Етапи лікування каналів зуба в клініці SOC clinic Дніпро

 • Діагностика. За допомогою комп’ютерної томографії ми отримуємо тривимірний знімок щелеп, завдяки якому точно визначаємо число і розташування каналів, поточні проблеми: запалення, уражені тканини. Після цього ми складаємо план лікування і погоджуємо його з вами
 • У день процедури проводимо знеболення за допомогою комп’ютерної анестезії.

Це набагато комфортніше, ніж класичні ін’єкції: замість шприца використовується невеликий прилад із наконечником, що нагадує ручку. Лікар прикладає його до ясен і вводить анестетик 

 • Забезпечення доступу до кореневих каналів: лікар створює отвір для доступу 

Важливий нюанс: лікування каналу зуба вкрай бажано проводити під мікроскопом: тільки так лікар зможе провести роботу якісно.

 • Очищення каналів від уражених тканин за допомогою інструментів; також можливе лікування каналів зуба лазером
 • Далі в канали закладається протизапальний препарат і встановлюється тимчасова пломба. Лікар повідомить вам, скільки часу знадобиться на цей етап і коли прийти наступного разу
 • Пломбування каналів. Якщо запалення вдалося зняти, настає фінальний етап: канали пломбують. Якщо ні – процедуру повторюють і спостерігають, як зуб поведеться наступного разу
Лікування карієсу тимчасових зубів у Дніпрі; Лікування каналів молочних зубів

Рекомендації після лікування каналів зуба від експертів SOC clinic у Дніпрі

Щоб користь від лікування була максимальною, дотримуйтеся кількох простих правил: 

 1. Після встановлення тимчасової пломби не рекомендується вживати їжу протягом 2 годин
 2. До моменту повного відновлення зуба необхідно зняти з нього жувальне навантаження (жувати слід на протилежному боці)
 3. У разі виникнення больових відчуттів користуйтеся знеболювальними препаратами, які порадить вам ваш лікар
 4. У разі збереження больових відчуттів понад 7 днів, набряків, температури обов’язково звертайтеся по допомогу
 5. Після закінчення лікування необхідно покрити зуб коронкою: це запобіжить його подальшому руйнуванню

Ціни на лікування каналів зуба Дніпро в SOCcclinic

Нижче ви дізнаєтеся про ціни на лікування зубів із чищенням каналів. Фінальну вартість з урахуванням вашого випадку ми зможемо повідомити вам після огляду ротової порожнини і КТ-діагностики.

НайменуванняВартість, грн

Ендодонтія

Первинне ендолікування одноканального зубавід 6000 грн
Повторне ендолікування одноканального зубавід 7500 грн
Первинне ендолікування двоканального зубавід 8000 грн
Повторне ендолікування двоканального зубавід 9500 грн
Первинне ендолікування трьохканального зубавід 10000 грн
Повторне ендолікування трьохканального зубавід 11500 грн
Первинне ендолікування чотириканального зубавід 13000 грн
Повторне ендолікування чотириканального зубавід 14500 грн
Лікування кореневих каналів у дітейвід 1000 грн

Часті запитання

Лікування каналів у зубі – дуже тонка робота, де вирішальну роль можуть відігравати частки міліметра. Тому ми проводимо лікування кореневих каналів зубів у SOC clinic Дніпро виключно під мікроскопом. Завдяки 20-кратному збільшенню лікар має можливість діяти більш точно: видалити всі тканини, уражені карієсом, і при цьому не зачепити здорові.

Після цього канали заповнюються пломбувальним матеріалом, а зуб готується під коронку. У деяких випадках у разі запалення каналу зуба лікування проводиться так: ми вводимо лікарський препарат, встановлюємо тимчасову пломбу і тільки потім – постійну.

Який із цих варіантів необхідний у вашому випадку – розповість лікар на первинній консультації.

Ціни на лікування каналів зуба залежать насамперед від кількості каналів у зубі: так, наприклад, у жувальних зубах каналів більше, ніж у різцях та іклах. Не всі знають, що зуби можуть мати 4, 5 і навіть 6 каналів!

Також на вартість впливає складність випадку.

Під час повторного лікування каналів зуба потрібен особливий підхід: потрібно не просто вилікувати канал, а й виправити помилки, допущені раніше. Це теж накладає відбиток на ціну.

Лікування каналів зуба – процедура, спрямована на збереження сильно зруйнованого зуба. У багатьох випадках у разі пульпіту та періодонтиту ми можемо врятувати зуб від видалення завдяки ретельному очищенню каналів та їхній “герметизації”, яка береже тканини від нових ушкоджень.

Болить зуб після лікування каналів, чи нормально це? Так, абсолютно! Як правило, незначні больові відчуття можуть зберігатися до 3-5 днів.

Але якщо ви розумієте, що після лікування кореневих каналів зуба минуло понад 7 днів і біль не минає (і навіть навпаки, посилюється), обов’язково зверніться по допомогу до стоматолога.

Це явна ознака неправильних і необережних дій з боку стоматолога. Схоже, що сталася перфорація кореня зуба – порушення його цілісності.

Лікування перфорацій каналу зуба може бути консервативним: у легших випадках можна “запечатати” пошкоджену ділянку. Якщо ситуація серйозніша, вдаються до хірургічних способів.

Часові витрати безпосередньо залежать від кількості каналів і від того, як вони розташовані. Наприклад, лікування каналу переднього зуба (як правило, він один) займає 25-40 хвилин. А робота з трьохканальним зубом може зайняти 1,5-2 години.

Також тут відіграє велику роль майстерність стоматолога: досвідчений фахівець може провести всі маніпуляції швидше, не втрачаючи при цьому в якості.

Вартість процедури в SOC clinic Дніпро починається від 6000 грн. У кожному випадку ми ведемо розрахунок індивідуально, виходячи з вашого випадку – тому, якщо ви цікавитеся, скільки коштує лікування каналів зуба під мікроскопом, на первинній консультації ми обов’язково вас зорієнтуємо.

Фахівці в SOC clinic Дніпро рекомендують зробити комп’ютерну томографію: тривимірний КТ-знімок покаже всі нюанси, які важливо враховувати під час ендодонтичного лікування каналів зубів.

Лікування каналів зуба – багатоступеневий процес, який має на увазі КТ-діагностику і складання плану лікування, знеболення і безпосередньо саме лікування каналів (їх ретельно очищають, а потім заповнюють пломбувальним матеріалом).

Детальніше про це див. вище в розділі “Етапи лікування каналів зуба”.

Існує міф, що проблеми з каналами завжди супроводжуються гострим болем. Але в більшості випадків руйнівні процеси в каналах майже не дають про себе знати: ви можете відчувати хіба що незначний дискомфорт.

Тому експерти клініки SOC clinic у Дніпрі рекомендують не покладатися на відчуття: можливо, ви просто не підозрюєте, що вам необхідне лікування каналів зубів під мікроскопом.

Відразу після лікування необхідно утриматися від їжі протягом 2 годин. А ось чистити зуби ввечері можна: будьте акуратні й не натискайте на зубну щітку сильно.

Ви можете помітити, що в перший час у вас болить зуб після лікування каналу. Тому в перші кілька днів рекомендуємо вживати м’яку їжу й обмежити жувальне навантаження на тому боці щелеп, де розташований пролікований зуб.

Лікування каналів не має бути болісним. Завдяки сучасній комп’ютерній анестезії ми в SOC clinic Дніпро досягаємо максимального комфорту під час процедури: комп’ютер розраховує, як саме потрібно ввести препарат, щоб ви почувалися добре протягом усього лікування.

У жодному разі: це може призвести до повторного інфікування каналів через потрапляння слини, нальоту, рідин і частинок їжі. Порожнина в зубі має бути закрита (наприклад, тимчасовою пломбою).

Сучасна стоматологія відмовилася від використання миш’яку на користь більш безпечних препаратів, які містять антибіотики місцевої дії та знеболювальні компоненти.

Під час лікування каналу зуба тимчасова пломба потрібна далеко не завжди. Якщо її все-таки встановлюють, то вона необхідна насамперед для того, щоб протизапальні ліки не витекли, а до каналу зуба не потрапили мікроби і частинки їжі.

Обробка кореневих каналів здійснюється спеціальними інструментами, які називаються файлами.

Крім того, в сучасній стоматології обов’язково застосовується лікування каналів зуба під мікроскопом: це найнадійніший спосіб для того, щоб не пропустити навіть найменшу ділянку з ураженими тканинами і забезпечити високу якість лікування.

Насамперед, лікування зубів із проблемними кореневими каналами потрібне в разі запущеного карієсу та ураження пульпи (внутрішньої м’якої тканини зуба). Також серед показань до процедури – періодонтит, коли запалення захоплює не тільки сам зуб, а й навколишні його тканини.

Можливе лікування каналів зуба під час вагітності, а також лікування каналів зуба у дітей. Безумовно, в кожному випадку свої нюанси, тому фахівці SOCclinic у Дніпрі так багато уваги приділяють попередній діагностиці та складанню плану лікування.