Видалення дитячих молочних зубів Дніпро

Видалення молочних зубів Дніпро – крайній захід, до якого ми вдаємося вимушено, коли інших варіантів допомогти немає. Ми намагаємося уникати раннього видалення молочних зубів, яке несе наслідки для розвитку всієї зубощелепної системи.

Але якщо все-таки виникла необхідність видалити молочний зуб, стоматологи SOC clinic у Дніпрі проведуть процедуру максимально дбайливо й атравматично. Ми зробимо все, щоб після того, як дитині вирвали молочний зуб, її посмішка розвивалася правильно і гармонійно.

Особливості видалення молочних зубів у дітей

Молочні зуби відрізняються за своєю будовою від постійних: у них більш тонкі й довгі корені, шийка зуба виражена слабко, стінка альвеол тонша. А ще під молочними зубами знаходяться зачатки постійних зубів, які легко пошкодити при неправильному підході до видалення.

Усі ці нюанси дитячий стоматолог SOC clinic Дніпро обов’язково враховуватиме, щоб процедура пройшла максимально атравматично.

І ще один важливий факт: від стану молочних зубів багато в чому залежить розвиток всієї зубощелепної системи. У разі раннього видалення є ризик зміщення всього зубного ряду, що в майбутньому може призвести до скупченості та інших проблем із прикусом.

Тому важливо розуміти: після видалення молочного зуба важливо провести протезування і встановити спеціальну розпірку, яка утримає зуби в правильному положенні і збереже місце, щоб постійний зуб прорізався там, де потрібно.

Показання та протипоказання до видалення молочних зубів

Показання 

 • запущені випадки карієсу, коли неможливо відновити цілісність зуба терапевтичними методами

 • значні пошкодження зуба (тріщина, перелом кореня)
 • розвиток кісти біля основи зуба
 • труднощі з випаданням молочного зуба: він хитається, але не випадає, і травмує навколишні м’які тканини
 • постійний зуб починає прорізуватися, а молочний ще не випав

Протипоказання

 • гострі інфекційні захворювання (ГРВІ, грип тощо)

 • запалення в ротовій порожнині та горлі

 • патології серцево-судинної системи

Етапи видалення молочних зубів у дітей в SOC clinic Дніпро

 • Проводиться діагностика: візуальний огляд і КТ-знімок
 • Якщо необхідне видалення, лікар проводить знеболювання за допомогою сучасної системи STA. Апарат виглядає як ручка з кульковим наконечником і зовсім не лякає, як шприц
 • За допомогою спеціального інструменту зуб розхитується навколо своєї осі. При цьому дитина не відчуває жодного дискомфорту
 • Зуб виймається з альвеоли
 • На фінальному етапі лікар дає рекомендації, як доглядати за лункою, пояснить, що робити в разі виникнення больових відчуттів, коли анестезія перестане діяти

Рекомендації дитячого стоматолога SOC clinic Дніпро після видалення молочних зубів

Лікування молочних зубів під наркозом. Видалення молочних зубів дітям: рекомендації після процедури
 • У перші 2 години після видалення потрібно утриматися від пиття і прийому їжі
 • Забезпечте дитині фізичний спокій
 • Продумайте раціон на перші дні: виключіть тверду, гарячу, кислу, гостру їжу
 • Поясніть дитині, що потрібно пережовувати їжу на одному боці (протилежному тому, де видалили зуб)
 • Також донесіть до неї, що не можна чіпати ясна в зоні видалення язиком (і тим більше пальцями!)
 • Чистити зуби можна і потрібно вже в перший день. Робіть це акуратно, використовуйте м’яку щітку, щоб не травмувати тканини
 • У разі набряклості можна прикласти до щоки холод на 10-15 хвилин
 • За необхідності дайте дитині знеболювальне
 • І не забувайте: зараз дитина особливо потребує вашої уваги та ласки. Обійміть її, почитайте разом книжку, подивіться мультфільм – словом, проведіть разом час

Де видалити молочні зуби в Дніпрі?

SOC clinic – клініка стоматології з сильною командою дитячих фахівців. Ми подбаємо про те, щоб ваше відвідування стоматолога було максимально комфортним з перших хвилин.

На етапі знайомства ми покажемо дитині клініку і кабінет, де буде проходити процедура. Увімкнемо мультфільм, щоб розрядити обстановку і переключити увагу. Якщо показано видалення зуба в медикаментозному сні, запропонуємо юному пацієнтові самому розфарбувати маску, через яку він буде дихати, ароматичним маркером.

Ми передбачили кожну дрібницю, щоб думки про те, що потрібно вирвати молочний зуб, не турбували вас: на етапі діагностики розповімо вам, що потрібно буде зробити, і зорієнтуємо за ціною.

На жаль, іноді трапляється, що дитина вже має негативний досвід після видалення молочних зубів недорого і катастрофічно боїться навіть наближатися до стоматологічної клініки.

У цьому випадку ми запропонуємо видалення молочного зуба в медикаментозному сні, щоб не піддавати дитину стресу.

Прайс: ціни на видалення молочних зубів у SOC clinic Дніпро

Найменування Вартість, грн

Дитяча стоматологія

Консультація (адаптація дитини, внутрішньоровий огляд, складання плану лікування) 600 грн
Консультація (адаптація дитини, внутрішньоровий огляд, додаткова діагностика (рентгер-знімки), їх аналіз та складання плану лікування)
800 грн
Професійна гігієна порожнини рота от 850 грн
Лікування карієсу молочного зуба от 1000 грн
Лікування кореневих каналів от 1000 грн
Герметизація фісур  от 850 грн
Видалення молочного зуба  от 800 грн
Лікування карієсу на стадії плями (Icon)  от 1000 грн
Коронка металева 1100 грн
Коронка цирконієва 2200 грн
ЗАКС (закис-азотна седація) 15 хвилин 480 грн
Комп’ютерна анестезія 450 грн
Аплікаційна анестезія 100 грн
Наркоз (медикаментозний сон) Перша година 4000 грн

Часті запитання

Відповідь залежить від складності випадку. Щоб встановити точну ціну на видалення молочного зуба в Дніпрі, необхідно оглянути пацієнта.

Показань для видалення молочних зубів не так багато: сильне руйнування карієсом, коли зуб не підлягає відновленню, ріст постійного зуба (водночас тимчасовий ще не випав), рухливість молочного зуба – але при цьому він довго не випадає самостійно.

Хворобливі відчуття в середньому минають у термін до 3 днів. Якщо цього не сталося, рекомендуємо звернутися до фахівця, щоб з’ясувати причину й отримати необхідну допомогу.

Фахівці SOC clinic у Дніпрі не рекомендують такий спосіб: він несе в собі значні ризики: біль, пошкодження ясен і кровотеча, запалення. Практично нереально визначити самостійно, в якому напрямку потрібно смикнути нитку, щоб маніпуляція була атравматичною. Тому бажано, щоб молочний зуб випав природним шляхом або за необхідності був видалений у кабінеті стоматолога.

Дитячий стоматолог SOC clinic у Дніпрі рекомендує: у перші 2 години після видалення молочних зубів дітям важливо утриматися від пиття та їжі. Поясніть дитині, що не потрібно обстежувати місце видалення язиком.

У першу добу після видалення бажано давати дитині охолоджену протерту їжу. Жувати потрібно на стороні, протилежній тій, де видалили зуб.

Видалення дитячих молочних зубів – не привід забувати про домашню гігієну. Чищення зубів і полоскання порожнини рота мають бути дуже делікатними, м’якими.

У разі виникнення хворобливих відчуттів дайте дитині знеболювальне за узгодженням із лікарем.

Ясна можуть боліти 2-3 дні. При цьому в лунці формується сполучна тканина, яка до кінця першого тижня затягує її.

Найкраще не виривати молочний зуб, а дозволити йому випасти самостійно. Але якщо все-таки видалення не уникнути, радимо проводити його в першій половині дня, коли дитина ще не втомилася. До того ж у запасі у вас буде час до вечірнього чищення зубів: за кілька годин ясна злегка відновляться.

Така ситуація – одне з показань до видалення молочних зубів. Важливо вчасно провести процедуру, щоб постійний зуб зайняв правильне положення в зубному ряду – інакше в майбутньому сформується неправильний прикус.

Передчасне видалення молочних зубів – небажаний сценарій. Але в низці випадків, коли є прямі показання для видалення молочних зубів у дітей, грамотний дитячий стоматолог SOC clinic у Дніпрі проведе процедуру максимально дбайливо, не пошкодивши зачатки постійних зубів.

Видалення молочних зубів проводить дитячий стоматолог-хірург у SOC clinic Дніпро.

Процедура дещо відрізняється від видалення зубів у дорослих: використовуються особливі дитячі інструменти меншого розміру, які фіксують зуб більш вільно (інакше молочний зуб може розколотися). В іншому ж послідовність дій така сама, як у дорослого пацієнта: спочатку лікар SOC clinic Дніпро проводить знеболювання, а потім проводить необхідні маніпуляції.

У разі розвитку запальних процесів (кіста, періодонтит тощо) бездіяльність може обернутися пошкодженням зачатка постійного зуба: він теж запалиться.

Або інша ситуація: молочний зуб ще не випав, а корінний вже почав прорізуватися. У цьому разі, якщо не вдатися до видалення молочного зуба, це негативно позначиться на стані постійного зуба: він може зайняти неправильне положення на щелепі, що надалі потребуватиме ортодонтичного лікування.

Так, можна: у SOC clinic Дніпро ми пропонуємо безпечне видалення молочних зубів у медикаментозному сні.

Вартість такої процедури дещо вища, ніж у видалення молочних зубів без наркозу. Однак тут є незаперечна перевага: дитина не відчуває стресу і страху в кріслі стоматолога. Вона просто засинає на руках у батьків – а коли вона прокинеться в окремій кімнаті, то все вже буде позаду.

Через особливості будови молочних зубів дуже легко пошкодити м’які тканини, а також травмувати зачатки постійних зубів. У гіршому випадку виникає запалення через те, що в ранку потрапляє інфекція. Тому SOC clinic Дніпро категорично не рекомендує видалення молочних зубів поза стоматологією.

На щастя, давно в минулому часи, коли видалення молочних зубів у дитини асоціювалося з болем і стресом. Завдяки сучасним технологіям і професіоналізму дитячих стоматологів SOC clinic у Дніпрі процедура проходить максимально комфортно.

Для знеболювання ми використовуємо комп’ютерну анестезію STA: вона автоматично розраховує, в яку саме ділянку потрібно ввести препарат. Анестетик спрацьовує швидко, і ви можете бути спокійні: під час процедури дитина не відчує жодного болю.