Прийом у хорошого стоматолога Дніпро

Що таке ретейнер?

Ортодонтичне лікування добігло кінця: ви отримали бездоганно рівний зубний ряд, позбулися скупченості зубів. Здається, що на цьому етапі можна розслабитися і насолоджуватися ідеальним результатом.

Однак зараз настає не менш відповідальний момент – ретенційний період.

Це час, коли ми маємо зберегти отриманий результат і не допустити того, що зуби знову займуть неправильне положення. Таке може статися як із дорослими, так і з дітьми. Чому?

Причина в тому, що ортодонтичне лікування глобально зачіпає всю зубощелепну систему: не тільки видиму частину посмішки, а й також зв’язки та кісткову тканину, що утримують зуб. Після лікування за допомогою брекет-системи сполучна тканина ще не встигла повністю сформуватися з урахуванням нової анатомії зубів. Тому лікарі з SOCclinic у Дніпрі закладають певний час для того, щоб результат закріпився.

Для цього використовується ретейнер – конструкція, що утримує зуби в правильному положенні.

Види ретейнерів

Ретейнери бувають знімні та незнімні.

У першому випадку ми маємо справу з прозорими капами, які ви одягаєте і знімаєте самостійно. Залежно від конкретного випадку лікар-ортодонт пояснить, як їх потрібно носити: протягом дня (знімаючи під час прийому їжі) або ж тільки вночі, поки ви спите.

У другому випадку відразу після зняття брекет-системи лікар встановлює металеву дугу на зворотному боці зубів: ретейнер не побачить ніхто з оточуючих, і на естетиці це ніяк не позначиться.

Що краще: незнімний ретейнер або капа? Для кожного випадку підбирається індивідуальне рішення. Так, наприклад, ретенційний період триває довше, якщо ви носите знімну конструкцію, але зате за такого розкладу проводити домашню гігієну простіше.

Плюси і мінуси є в обох випадках. Ваш ортодонт оцінить ситуацію і разом з вами підбере оптимальний варіант.

Як встановлюють ретейнери в SOCclinic Дніпро?

Незнімні ретейнери встановлюють відразу після зняття брекет-системи: лікар надійно закріплює металеву дугу за допомогою стоматологічного клею. Весь процес проходить швидко (близько півгодини) і абсолютно безболісно.

Для виготовлення індивідуальних знімних ретейнерів попередньо фахівці з SOCclinic у Дніпрі роблять цифровий зліпок щелепи за допомогою інтраорального сканера 3Shape і надсилають дані в зуботехнічну лабораторію, де і створюють капу. До моменту, коли вам знімуть брекети, ви отримаєте ретейнер.

Скільки потрібно носити ретейнер?

Відповідь залежить від конкретного клінічного випадку. Але є золоте правило, ретейнер має носитися вдвічі більше, ніж був термін ортодонтичного лікування.

Однак засмучуватися з цього приводу не потрібно: незнімний ретейнер не завдає жодного дискомфорту і не видно оточуючим. Ви навряд чи будете згадувати про те, що у вас встановлений ретейнер, протягом дня – хіба що вранці та ввечері, коли чистите зуби.

А що робити, якщо відклеївся ретейнер? Потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб він зафіксував конструкцію.

Чи можуть рухатися зуби з ретейнером? Якщо все зроблено правильно, ретейнер надійно утримує зубний ряд у правильному положенні, і його деформації не відбувається.

Теоретично проблеми можуть мати місце, якщо ретейнер встановлений неправильно (наприклад, на уражені карієсом зуби). Однак у SOCclinic Дніпро, ми уважно стежимо за цим: якщо потрібно, попередньо проводимо лікування, робимо професійне чищення зубів і герметично встановлюємо незнімну конструкцію – утворення карієсу під ретейнер виключено.

Прайс: ціна на встановлення ретейнера в SOCCLINIC Дніпро

НайменуванняВартість, грн

Ортодонтія

Консультація ортодонта (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок/панорамний знімок), складання плану лікування)1500 рн
Встановлення ретейнера (1 одиниця)400 грн

Часті запитання

Основна функція ретейнера – зберегти результат, отриманий під час ортодонтичного лікування.

Незнімний ретейнер являє собою тонку металеву пластину, яка кріпиться на звороті зубного ряду за допомогою спеціального клею – і не дає зубам змінювати своє положення. Також застосовуються знімні ретейнери – прозорі капи, які потрібно надягати на ніч або носити протягом дня згідно з рекомендаціями вашого ортодонта.

Вартість встановлення однієї одиниці ретейнера в SOCclinic Дніпро – 400 грн. Найчастіше встановлюється на 6 одиниць (зубів), як на верхню, так і на нижню щелепу.

Актуальну інформацію про те, скільки коштує поставити ретейнер, ви також можете знайти на нашому сайті в розділі “Ціни”.

Якщо ви користуєтеся знімним ретейнером, правила гігієни для вас такі самі, як і для всіх інших: двічі на день чистити зуби, очищати міжзубні проміжки за допомогою іригатора або зубної нитки.

У разі незнімного ретейнера весь процес чимось нагадує догляд за брекетами: дуже зручно чистити зуби спеціальною ортодонтичною щіткою, а також монопучковою. А ось використання зубної нитки ускладнене: ретейнер стає фізичною перешкодою. Тому зручніший варіант – суперфлос, який завдяки твердому кінчику можна досить легко помістити між зубами. І, звісно, не забувайте про іригатор.

Догляд за капою досить простий: очищайте її двічі на день зубною пастою і щіткою (під час чищення зубів вранці та ввечері), а також обробляйте спеціальним розчином приблизно 1 раз на тиждень. А якщо знадобилося зняти ретейнер, зберігайте його в окремому контейнері.

Одне з найчастіших запитань серед пацієнтів SOCclinic у Дніпрі: “Ретейнер – на все життя?”

Відповідь залежить від багатьох індивідуальних чинників: вік, ступінь корекції, стан кісткової тканини. Якщо ортодонтичне лікування проводили дитині або підлітку (до 18 років), то, як правило, необхідно встановити ретейнер на період, удвічі більший, ніж тривало саме лікування. Дорослим пацієнтам потрібно більше часу; у деяких випадках зубний ретейнер потрібно носити все життя.

Особливої дієти при ретейнерах не потрібно. Єдине – їсти липкі продукти на кшталт ірисок або жувальної гумки слід з обережністю, тому що дротяна конструкція може при цьому пошкодитися + очищати її буде досить складно.

Середній термін служби знімного ретейнера – кілька років. Незнімну конструкцію не потрібно міняти, якщо вона зберігає свою цілісність.

Ретейнер – це не просто “підстраховка” про всяк випадок. Це необхідність – інакше зуби знову займають неправильне положення, і всі ваші зусилля (так само як і праця лікаря-ортодонта) були марними. Нерідко ситуація стає ще гіршою, ніж до початку ортодонтичного лікування: сильна скупченість і нерівний, некрасивий зубний ряд.

Пацієнти, у яких відклеївся ретейнер, повинні якомога швидше потрапити до свого лікаря: він поверне конструкцію на місце. Вкрай бажано зробити це протягом 1-1,5 тижнів, тому що через рухливість зубів є ризик, що вони знову займуть неправильне положення.

Безумовно, так! Це обов’язковий пункт у правильній гігієні порожнини рота після встановлення ретейнерів, адже на незнімній конструкції (там, де вона контактує з емаллю) часто утворюються ділянки, де накопичуються частинки їжі та наліт. Крім того, потрібно приділити особливу увагу міжзубним проміжкам: навіть за використання іригатора та інших домашніх засобів самостійно очистити зуби на 100% нереально.

Тому, якщо у вас встановлений ретейнер після брекетів, рекомендується проходити професійне чищення зубів не рідше, ніж раз на півроку (дітям – раз на 3-4 місяці). Для отримання цієї послуги ви можете відвідати нашу клініку SOCclinic у Дніпрі.

Тверду їжу (яблука, моркву, горіхи) їсти можна. Щоб ретейнер на зуби не відклеївся і не зруйнувався, не рекомендуються лише екстремальні навантаження на кшталт розколювання горіхів зубами – але такі експерименти не можна проводити із зубами в будь-якому разі, не тільки з ретейнером.

Якщо йдеться про капи, то під час прийому їжі їх потрібно зняти.