Ортодонтичне лікування зубів Дніпро

3D сканування зубів – це сучасний інформативний метод діагностики, який дає змогу в режимі реального часу отримати дані про форму і розташування зубів, а також про наявні проблеми: неправильний прикус, нахил зубів, каріозні ураження тощо.

Якщо раніше лікар робив зліпок зубів за допомогою гіпсу або інших пластичних матеріалів, то сьогодні на зміну цьому способу прийшли сучасні цифрові технології.

У SOCclinic Дніпро ми використовуємо інтраоральний сканер 3Shape (Данія), який робить безліч фотографій і на їхній основі всього за кілька хвилин створює 3D-модель, за допомогою якої лікар складатиме план лікування.

Переваги 3D сканування

  • Комфорт і зручність

Відбитки – це досить трудомістка процедура для пацієнта з підвищеним блювотним рефлексом. Під час сканування лікар не торкається приладом язика або м’яких тканин, що значно спрощує процес.

  • Швидка діагностика

Усього 2-3 хвилини – і всі необхідні дані в цифровому вигляді отримано! Відбитки за допомогою еластичних матеріалів виготовляються довше (в середньому 10 хвилин).

  • Найвища точність

Сканер не проґавить жодного нюансу: всі найдрібніші деталі добре видно на 3D моделі. Похибка під час діагностики за допомогою 3Shape в рази менша, ніж під час звичайних зліпків + ми отримуємо об’ємне зображення без спотворень, які неминуче присутні на 2В знімках.

  • Прискорення процесу лікування

Отримані дані можна швидко відправити в зуботехнічну лабораторію – і тим самим зробити процес виготовлення конструкції (вініри, вкладка, коронка тощо) швидшим.

Як відбувається процес 3D сканування зубів у клініці SOCclinic Дніпро?

Під час використання звичайного відбитка ви маєте справу з будь-яким “фізичним носієм”, тобто пластичною масою. Її заливають у спеціальну ложку і пропонують вам помістити її в порожнину рота.

Під час цифрового сканування ви просто лягаєте в крісло стоматолога і відкриваєте рот. Лікар по черзі сканує зуби, і отримана інформація відразу ж надсилається на комп’ютер. Він аналізує її і створює тривимірну модель.

Уся процедура триває кілька хвилин і спокійно переноситься навіть тими пацієнтами, які зазнають труднощів через сильний блювотний рефлекс: сканер зовсім не торкається вас.

Прайс: ціна на 3d сканування зубів у SOCCLINIC Дніпро

НайменуванняВартість, грн

Діагностика

Первинна консультація головного лікаря (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок), складання плану лікування)2500 рн
Первинна консультація стоматолога загального профілю (внутрішньоротовий огляд, аналіз додаткової діагностики (КТ-знімок), складання плану лікування)1500 грн
КТ-знімок двох щелеп1000 грн

Порівняно з ціною відбитка зубів у класичному форматі, вартість цифрового сканування дещо вища. Однак ця різниця повністю компенсується якістю діагностики та точністю маніпуляцій, яку неможливо досягти без використання цифрових технологій.

Часті запитання

Ціна на 3D сканування зубів у нашій клініці становить 1500 грн.

Це процедура, яку лікар проводить за допомогою інтраорального сканера для того, щоб отримати тривимірну цифрову модель обох щелеп замість традиційного відбитка зубів.

У рамках діагностики в стоматології 3Д це дає змогу проводити подальші маніпуляції з високою точністю. Завдяки цьому ми в SOC clinic успішно проводимо найскладніші види стоматологічного втручання: ортодонтичне лікування, імплантація зубів, протезування – і даруємо вам бездоганний результат.

Сканування зубів – повністю безпечна процедура, і можна проходити її необмежену кількість разів (хоча на практиці нам достатньо провести обстеження одноразово і потім спокійно працювати з отриманою цифровою моделлю).

Певно, інколи стоматологічний 3Д сканер плутають з апаратами, в яких використовується рентген-випромінювання. Однак, щоб отримати цифрові відбитки зубів, використовується метод лазерного сканування.

Це дві принципово різні технології. Невелика подорож у курс шкільної фізики: лазер – це концентрований пучок світла. Рентгенівське випромінювання – невидиме електромагнітне випромінювання з абсолютно іншими характеристиками (довжина хвилі тощо).

Тому, навіть якщо вам з якоїсь причини знадобилося зробити цифрові відбитки зубів більше одного разу, причин для хвилювання немає.

Не потрібно протиставляти ці два методи діагностики: у сучасній цифровій стоматології вони доповнюють один одного і дають змогу лікарю провести повноцінне обстеження.

3D сканер у стоматології застосовують для пацієнтів, яким належить ортодонтичне лікування (виправлення прикусу), встановлення вінірів, вкладки, знімного або незнімного протеза, імпланта. Дані, отримані під час діагностики, допоможуть виявити важливі особливості: форму зубів, їх взаємне розташування тощо, а також виготовити в зуботехнічній лабораторії певну конструкцію (наприклад, коронку на імплант).

КТ-знімок – це більш універсальний інструмент, який стане в пригоді як пацієнтам, які бажають позбутися карієсу, так і тим, хто планує комплексну корекцію посмішки. З його допомогою лікар “бачить наскрізь” стан зубів і навколишніх тканин, а також щелепних суглобів – і може планувати подальші дії з урахуванням цих даних.

Наприклад, якщо фахівець SOCclinic Дніпро побачить на КТ-знімку, що є проблеми з кістковою тканиною, перед імплантацією ми займемося цим питанням.

Панорамний знімок – це двомірне зображення, яке дає обмежену інформацію про стан зубощелепної системи. 3Д знімок, отриманий за допомогою сканера 3Shape, зі свого боку, вирізняється детальнішою інформацією і дає зображення в трьох площинах.

Крім того, в цих двох видах дослідження використовуються різні технології: рентген і лазерне сканування.

Знімок, отриманий за допомогою сканера 3Shape, дає змогу побачити всі особливості прикусу і розташування зубів: як вони змикаються, чи є скупченість зубів, чи вистачає місця на щелепі, які зубні одиниці розташовані криво тощо.

Під час ортопедичного лікування лікар може з точністю з’ясувати форму зубів і наявні ушкодження, щоб створити конструкцію, яка ідеально підходить для цього випадку.

Крім цього, знімок дає можливість побачити карієс, зокрема на ранній стадії.

Одна з основних сфер застосування технології – цифрове протезування зубів. Тобто, зубний технік буде створювати протез на основі інформації, отриманої під час сканування, щоб конструкція прилягала якомога точніше.

В імплантології 3D сканування – також незамінне джерело даних: з їхньою допомогою ми створюємо високоточні хірургічні шаблони і розраховуємо ділянку, куди потрібно вживити штучний корінь.

Крім того, перед початком ортодонтичного лікування ми теж обов’язково проводимо сканування: це дає змогу оцінити клінічну картину і змоделювати результат, до якого ми будемо йти в процесі лікування.